Friday, December 17, 2010

the 7 important political points thinner thn a hair!هفت نكته مهم سياسي باريكتر از مو"بنام خدواند بخشنده و مهربان و بنام خدای مهربانی وعدالت پیشگان "
 پیشگفتار-
مثل همیشه این مطلب نیز نظر شخصی  ولی تخصصی بنده  بعنوان یک شهروند ساده و بی ادعای است که نهایت ارزویش رفاه و اسایش و همه مردم ایران زمین از دورترین نقاط محروم استان سیستان و بلوچستان گرفته تا مرفه ترین مردم ساکن در سعادت اباد  ولنجک و نیاوران تهران و دیگر مناطق  و نيز صلح و ثبات  و رشد و توسعه و فقر زدايي منطقه اي و جهاني است. بهر حال بعرض انها که نمی دانند میرسانم مقالات و نوشته های بنده از ذهن توهم و  رفاه زده  و بی درد (مثل انهاي كه از سر سيري و بي دردي اداي دلسوزان را در مي اورند تا مثلا وجدان نداشته اشان از مال مردم و  رانت و بيت المال خوري خود و خانواده  و اقوام قدرتمندشان! كه به گسترش فقر و فحشا و بزهكاري منجر

شده است! ارامشان بگذارد )بیرون نیامده است بلکه این مطلب و سایر مطالب وبلاگهایم   از  سر دلسوزی و احساس مسئولیت  و ذهن  و قلب پاک و نیت خیر و  زلال و بی غل وغشی صادر شده که در بیان مطالب خود کمترین منافع مالی و سیاسی و غیره ندارد  و  اتفاقا در نهایت بیرحمی مورد  محرومیت مالی و اجتماعی  و سیاسی اعلام نشده هم واقع شده است . همه جوره حق و حقوق  قانونی و طبیعی اش را خورده اند و اما دریغ از غم و یا خمی که  او به ابرو بیاورد که هیچ ! بلکه  همه را بخشیده و بر رفتار دنیا طلبان دغل باز و ريا كار  مدعی خود از ته دل می خندد بگذریم! اگر می خواهید بیشتر بدانید این و سایر مطالب وبلاگهایم را بخوانید و  مایل بودید به دیگران هم ان را  پیشنهاد نمایید.
در پایان این پیشگفتار مجدد یاداور می شوم اگر مطالب درستند گوارای وجودتان و اگر نادرست از قبل پوزش مرا پذیرا باشید. ضمنا هرگز اعتقاد ندارم هنر نزد ايرانيان است بس! و اگر به توانمنديهاي تاريخي ايران و ايراني تاكيد دارم به دليل ان است كه بنا به دلايل تاريخي كه در فرصتي ديگر به بحث انها خواهم پرداخت ايران و ايراني از جايگاه بلند و مهم خود در تمدن و فرهنگ جهان دورگرديده است  و لذا اين حق طبيعي ايران است تا با تلاش و گوشش دولت و فرزندان خود به جايگاه علمي و صنعتي و فرهنگي بايسته و شايسته خود برسد (همانگونه كه كشورهاي پيشرفته ديگر هم با تلاش دولت و مردم خود به اين جايگاه رسيدند).

والسلام-سعید شجاعی سعدی - شیراز- ایران پنج شنبه 89/9/25مصادف با عاشورای حسینی

=============

1-شهادت امام حسین"ع" امیر ازاده گان و عدالت طلبان و مصلحین همیشه تاریخ و یاران گرانسنگش بویژه حضرت ابوالفضل عباس "ع" بر همگان تسلیت باد!.

2- شهادت هموطنان بیگناه و بی دفاع و ازاده چابهاری که در تاسوعای حسینی توسط وابستگان به اردوگاه جهل و تعصب و کج فهمی در نهایت شقاوت و بی رحمی به شهادت و ملکوت اعلی رسیدند را نیز  تسلیت عرض میکنم!.
---------------
جا دارد تا دولت محترم و  مسئولین  استان سیستان و بلوچستان  روند محرومیت زدایی و ابادانی و سازندگی و رشد و توسعه همه جانبه این استان را سرعت مضاعف بخشیده و ان را تسریع نمایند تا اردوگاه جهل و تعصب و کج فهمی نتواند فرزندان ایران زمین را در ان استان شستشوی مغزی داده و با القای شقاوت و بی رحمی  انها را به  در مانده گی بکشاند و انگاه که این فریب خوردگان  تسلیم شان شدند انها را به کشتن هموطنان صغیر و کبیر و هم استانی های شیعه و سنی خود انهم در بی رحمانه ترین شکل ممکن  وادار نمایند.
--------------
مگر انسان می تواند باور کند که بدون وجود و حضور عوامل و دستهای خارجی گروهی  که خود را از قوم بلوچ می داند و سنگ حمایت از حقوق انها را به سینه می زند نداند و نفهمد ! که قوم بلوچ یکی از اقوام اریایی  و نجیب و اصیل ایرانی هستند که در  کنار سیستانی ها  و سایر اقوام اریایی ایرانی در 5 هزار سال قبل در شهر سوخته( بین زاهدان و زابل )نه تنها تمدن درخشان ایرانی که یکی از تمدنهای درخشان جهان را پایه گذاری نمودند!انهم


 تمدنی که  (در همان پنج هزار سال قبل )براي اولين بار در جهان  چشم مصنوعی را ابداع و ان را در کاسه چشم نابود شده یک خانم طي يك عمل جراحي باورنكردني قرار داد (یعنی زمانی که اکثر مردم جهان ان روز در توحش و بربریت کامل بسر می بردند) . باز کیست که نداند در همین شهر سوخته بود که اولین انمیشن جهان (فیلم کارتونی) بر سفال یک جام طراحی و ایجاد شد. کیست که نداند مردم غیور و دلاور  و مهربان و با فرهنگ و  ومعرفت و تقوا ی بلوچ و سیستانی هرگز و هرگز اهل سربریدن و کشتار انتحاری و اعمالی  ضد انساني و ناجوانمردانه ! از این دست (که نه در فرهنگ ایران زمین و نه در فرهنگ مبارزه مردان مرد ان دیار   در دفاع از شرافت و  مرزوبوم خود بهنگام  تهاجم بيگانگان جایی دارد!) دست بزنند .


چنین اعمالی تا انجا که مستندات تاریخی گواهی می دهد فقط و فقط از بربر ها و قبايل بدوی عرب در پیش از اسلام و نيزقبايل وحشی مغول انهم در گذشته های دور سر زده است و در قرن بیست و یک ! حتی انها هم دیگر دست به چنین اعمالی نمی زنند و ترک عادت نموده اند !(البته اگر از چند مورد اعمال طالبان و القاعده بگذریم که در همین دوران صورت گرفته است).
--------------------
در محرومیت فاحش مردم و مناطق بلوچ و سیستان نشین میهن اسلامی شکی نیست(محرومیتی که کما وبیش چند استان دیگر نیز گرفتار ان هستند) بماند که  واقعا این محرومیت ها نه در شان و ابروی  نظام جمهوری اسلامی است و نه در شان سابقه درخشان تاریخی مردم ایران زمین و بویژه مردم متمدن و با فرهنگ و  مهربان  و دلاور و غیور استان سیستان و بلوچستان !. دولت بنظر می رسد نهایت تلاش خود را کرده و می کند تا این محرومیت ها رفع گردد اما بدلیل عمق محرومیت ها بنظر می رسد یک بسیج کامل و انقلابی و ضربتی همه جانبه لازم است صورت پذیرد تا فقر و محرومیت از ان  رخت بربند و این استان مهم و تمدن ساز ایران بار دیگر عظمت و شکوه هزاران ساله خود را باز یابد و بتواند در کنار سایر اقوام ایرانی به اعتلای  تمدن اسلامی و ایرانی دوام و قوام بیشتری بخشند و ایران  را بعنوان پرچمدار جهان اسلام  به جایگاه رفیع  و شایسته تاریخی پیشین خود در جهان بازگرداند.


تنها دراین صورت است که دست توطئه گر قطع خواهد شدو  توطئه های قدرتهای گستاخ بیگانه در شستشوی مغزی اندک عناصری برای  انجام اعمال ضد انسانی و بیرحمانه برای همیشه پایان می یابدو تیر انها  برای  گسستن وحدت و همبستگی ملی همه اقوام ایرانی بسنگ خواهد خورد .من باور ندارم کسی که خود را بصف مومنین و عزاداران هیئات مذهبی و یا مردم کوچه و خیابان می زند و خود را منفجر میکند واقعا در لحظه انجام این عمل جنایتکارانه خود بداند که نتیجه عمل او در جهت منافع کشورها و قدرتهای زورگو و مستکبر و سایر کشورهای کوچک اقماری انها در منطقه است و هیچ نفعی از عمل او و گروهش به مردمی که انها مدعی دفاع از حقوق انها هستند نمیرساند که هیچ ! بلکه بدلیل امنیتی شدن هرچه بیشتر فضای ان استان عملا طرحهای عمرانی و رفاهي  در دست اقدام احتمالا قطع و یا حداقل روند ان کند تر خواهد گردید .

پس پر واضع است ضرر اينگونه كشتارهاي جنايتكارانه انتحاري  برای کشور و مردم استان و نفع سیاسی زودگذر ان برای کشورهای بیگانه است تا  مثلا اول- اقتدار دولت و نظام  را در تامین امنیت زیر سئوال ببرند( !؟)و دوم-
ایران اسلامی را دچار تفرقه(!!!؟) نشان دهند تا  نهایتا  در اينده زمینه تبلیغی و اغنای افکار عمومی داخلی و بین المللی را در انجام هر گونه حمله احتمالی به ایران اسلامی را از پيش فراهم ساخته باشند . حمله ای که هر روز که می گذرد احتمال انجام ان کمتر و کمتر می شود زیرا توان سیاسی و اقتصادی و صنعتی و نظامی ایران روز بروز بیشتر می شود و این عملا امکان دفاع و پاسخگویی ایران را به هر نوع حمله احتمالی بسیار بیشتر نموده است و  همانگونه که در تحلیلهای 6 سال گذشته خود در این وسایر وبلاگهایم نشان دادم قطعا و تحقیقا جنگ سوم جهانی از پیامد های نهایی چنین حمله ی احتمالی خواهد بود و هرج و مرج و انارشیست گسترده و نابودی توان اقتصادی و نظامی و جمعیت بسیار زیادی از ملل و کشورهای  منطقه و جهان را بدنبال خواهد داشت.
------------------------
از موضوع اخیر زیاد دور نشوییم . بنظر می رسد  جا داشته باشد  تا مسئولین محترم در بر خورد با عوامل خشونت صرفا کار قضایی   را در دستور کار قرار ندهد بلکه با کار تبلیغی و رسانه ای و فرهنگ سازی راههای نفوذ قدرتهای خارجی را بگیرند و در برخورد با عوامل خشونت  در ان استان مسئله روشنگری و رفع شستشوی مغزی  اندک هموطنان فریب خورده در ان استان را فراهم نموده و با گذشت و رحم و محبت و منطق  انها را بدامن ملت بزرگ ایران بر گردانند . خشونت را با خشونت جواب دادن فقط فرصت را به  کشورها و عوامل گستاخ و توطئه گر بیگانه می دهد تا بر عمق اعمال و توطئه شیطانی خود بیافزایند و از شرایط  پیش امده نهایت سوی استفاده راببرندکه انشاالله  با درایت مسئولین محترم چنین نخواهد شد و ارزوی ان را  دشمنان خارجی بگور خواهند برد.
-------------
3- قدرتهای خارجی بدانند ایران و ایرانی تصمیم گرفته است تا بار دیگر (مثل نیاکان متمدن و فرهنگ ساز هفت هزار ساله پیشین خود) به جایگاه علمی و فرهنگی و صنعتی شایسته خود برگردد. ایرانی  صلح طلب است از جنگ و کشتار و خشونت  و خونریزی بیزار است  و بجز برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی  از توان خود استفاده نخواهد کرد  . ایرانی ارزویش منطقه و جهانی ارام و امن و در نهایت دوستی و همکاری انسان دوستانه است . پس بهتر است  کشورهای مدعی ایران دست دوستی به سوی ایران دراز کنند و یکبار برای همیشه بپذیرند که  تحریم و تهدید و کشتار های وحشیانه نه تنها کمترین اثری در روند عملی کردن  این تصمیم ایجاد نخواهد بلکه اراده ها را  برای انجام این مهم مصمم تر  نیز خواهد نمود .ایران این توان سیاسی و معنوی را دارد تا غرب و شرق را در حل بسیاری از مشکلات منطقه ای و جهانی یاری رساند . ان را باور کنید و از این توان بالقوه و بالفعل ان استفاده نمایید.

4-  غرب و بعضی از کشورهای حسود و عقب مانده منطقه بخواهند و چه نخواهند ! ایران فضایی و اتمی گرديده و در استانه  صنعتی شدن کامل هم قرار گرفته  است و صنایع مختلف هم در این کشور در حال ایجاد و یا گسترش است و می بینید کم کم نقش تولیدات صنعتی و صادرات کالاها و خدمات صنعتی  جای صادرات نفت را در اقتصاد ایران زمین می گیرد و صنعت خودرو سازی ایران از افریقا تا امریکای لاتین و حتی روسیه و اروپا را هم تحت پوشش صادراتی خود قرار داده است.


5-  قانونا تعویض وزیر خارجه  و یا هر وزیر دیگری حق طبیعی هر رییس جمهور و رييس دولت(در دنيا و منجمله در كشور ما) است هرچند در تعویض اخیر بنظر می رسد بهتر ان بود که تا برگشت وزیر محترم سابق صبر می گردید اما احتمالا شنبه شب اینده مورخ 89/9/27 (بنا بر  انچه رسما خبرگزاری فارس و صدا و سیما  اعلام کردند ) رییس جمهور محترم دلایل خود را برای انجام این تعویض و شکل انجام ان در کنا ر سایر موارد مورد نظر ایشان  توضیح خواهند داد.

6- بعنوان یک شهروند ساده تقریبا محروم از همه حقوق سیاسی و اجتماعی و مالی تحمیلی از سوی برو بچ بالا و پایین و متوسط! (به تعبیر سریال خوش نشینان!) به همه گروههای سلطنت طلب و چپ و راست و معاند و مخالف و داخل نشین و خارج نشین  و اپوزیسیون  و افراد مستقل منتقد پیشنهاد می کنم بیایید یک بار برای همیشه به اصل خود بازگردیم و با قبول اشتباهات سیاسی و تبعات اشتباه محاسباتی خود و پذیرش واقعیتهای سیاسی کشور و منطقه و جهان زمینه هر چه بیشتر رشد و ترقی سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و صنعتی مردم و کشور را فراهم سازیم. و به دول غربی و اسراییل و کشورهای انگشت شمار عربی در منطقه که بر اساس افشاگریهای سایت  "ویکلی ليكز " خواستار حمله غرب و اسراییل به ایران هستند پیشنهاد می کنم در یک کنفرانس جهانی با

موضوع "حل وفصل همه جانبه مشکلات بین ایران و غرب و انها" به رفع سوی تفاهمات و پایه ریزی یک روابط سالم همه جانبه مبنی بر احترام و حسن همجواری واقعی اقدام کنند (چرا كه براساس پيش بيني  و تحليل بنده و بسياري از تحليلگران حاذ داخلي و بين المللي در صورت حمله غرب و يا اسراييل به ايران متاسفانه هيچ كشوري در منطقه از تلفات  و تخريب بسيار سنگين و نيز تغير در ژئوپلتيك كشورهاي منطقه و جهان در امان نخواهند ماند) . نتايج چنين كنفرانسي به احتمال زیاد چون منافع روسیه و هند و چین و سایر کشورهای مهم منطقه و جهان را نیز تامین خواهد نمود مورد حمایت و

پشتیبانی انها هم قرار خواهد گرفت . پس مطلوب بنظر مي رسد همه باید بپذیریم در قرن بیست ویک راهی بجز  دوستی و همکاری بین ملل و کشورهای جهان وجود ندارد چرا که در غیر این صورت بدلیل پیشرفت تکنولوژی بروز جنگ در این قرن (بویژه اگر دامنه و وسعت ان کنترل و مدیریت نشود)بسرعت به یک جنگ جهانی ویرانگر تبدیل خواهد شد که اگر نگویم جهان را نابود خواهد کرد عملا ان را در استانه نابودی نسبي و يا  كامل قرار خواهد داد!.


7-ساختار فعلی سازمان ملل و شورای امنیت بنظر نمی رسد بتواند بحرانهای منطقه ای و جهانی پیش رو در قرن حاضر را کنترل و مدیریت نماید که هیچ ! بلکه بنظرم می رسد قدرتهای کلیدی و صاحب حق رای دراین سازمان با اعمال  تبعیض و بی عدالتی های جاری ! عملا زمینه  شروع و یا شعله ور کردن بسیاری از جنگ ها را در این قرن فراهم خواهد نمود!.
پس مطلوب بنظر می رسد هر چه زودتر ساختار کنونی این سازمان طی کنفرانس بین المللی با حضور و رای مساوی همه اعضا اصلاح  و نظم جدید مورد توافق همه اعضا ایجاد گردد تا از نابودی جهان در این قرن جلوگیری بعمل اید.

No comments: