Sunday, August 15, 2010

"خواب سیاسی اولین سحر ماه مبارک رمضان" A POLITICAL DREAM OF ME


"خواب سیاسی اولین سحر ماه مبارک رمضان"

یاداوری - این خواب کاملا طنز و تخیلی است . اما ریشه حقیقی و واقعی ان در درد و ظلم های است که بر نویسنده وارد ساختند و هر دقیقه و ساعت او تبعات اعمال شیطانی  و غرض و مرض مابانه دیگران را باید تحمل کند.در این خواب شما با  مباحث و گفته های دو شخصی روبرو هستید که یکی شخصیتی شیطانی و دنیا طلب دارد  (با حفظ ظاهرشعاریر  و قانون )  و دیگری شخصیتی که خدا ترس و قانونمدار  است و دلش می خواهد امور درست پیش روند اما از چنان جایگاه و قدرتی برخوردارنیست تا به خواست خود جامعه عمل بپوشاند لذا نهایتا تسلیم نظر نفر اول می شود. این دو شخصیت را  می توان بعنوان  نماینده دو قشری که در رد ه های میانی   و یا پایینی هر دستگاه حکومتی در دنیا و منجمله در نظام  مردم سالاری دینی ما در راس کار هستند بحساب اورد.با همه اوصافی که در این خواب سیاسی می خوانید که بر من روا داشته اند با افتخار اعلام می کنم یک ایرانی خدمتگزار مردم و نظام بوده و هستم و رفتار چند نفری که بنظر می رسد از لحاظ شخصیتی و روانی مشکل اساسی دارند  (و از فقر نداری و با سوی استفاده از ابزارهای قانونی در اختیار خود  خود را بزر و زور تزویر و ریا مسلح کرده اند ) هرگز نخواهند توانست ذره ای از عشق و علاقه عمیق بنده به نظام و کشور و تاریخ و تمدن بزرگ  ایران عزیز  کم نمایند. من رسما اعلام می کنم همه انها را هم بخشیدم ولی واگذارشان را بخدا و خودشان می نمایم و به این کوردلان شیطان صفت می گویم که اگر از اسمان شهاب سنگ هم


بجای رفتار  پست و ناجوانمردانه کنونی اتان  بر سرم ببارید !  لحظه ای حاضر نیستم به نظام و کشورم پشت نمایم ! مجدا می گویم  همه انان را بخشیدم  و تاکید می کنم برسم جوانمردان و مردان خدا و اخربین ! اگر شما چنین ناجوانمردانه و شیطانی تازیده و  می تازید من حاضر نیستم حتی  خاری  به کف پای شما  بنشیند و برایتان از خدا ی عادل و بزرگ  شفای  کامل و بازگشت سلامتی روح و روانتان که بعلت کیف و سرمستی وصف ناپذیر کسب هر دم بیلی" زر و زور و شهوت " به عدم تعادل شخصیتی  و عقده  شدید دچار شده اید  خواستارم و همچنین برایتان  یک زندگی سالم و با عزت (و نه ذلتمند  کنونی) ارزو می کنم.
.
 -----------------------------------
و اما خواب سیاسی من!

ایا شما تا حالا خواب سیاسی دید ه اید .انهم در باره خودتان و از سوی کسانی که بر علیه شما ناصواب و ناجوانمردانه و بدور از هر توجیه شرعی قانونی" مسئله افرینی" و توطئه  بر اساس کینه و بخل و حسادت شخصی نمایند ؟ من که سحر اولین روز ماه مبارک رمضان(که همینجا هلول ان را بر همه مسلمان و بخصوص شیعان تبریک عرض می کنم ) ان را تجربه کردم و هم اینک این خواب را برایتان تعریف می کنم .
----------------------------------------------------

-ای بابا کی به کیه ! انچه من می گم درسته و وای به حال کسی که زاویه اش با من یک میلی متر نخواند .

-مهم نیست توانش چقدر است و اصل و نسب دار و متعهد و دلسوزو  سه مهارت تخصصی  جهانی و روز دارد .

-مهم اینست که من تشخیص می دهم او مسئله دار ! و ناباب است .چی گفتی  کل زندگیش را زیرو رو کردید چیز مهم منفی پیدا نشد ! غلط کردید !مورد ندارد بتراشید! مثلا ببین زمان دانشجویی  و در خوابگاه مردانه که کولر و پنکه بدرد بخورهم نبود با شرت در تخت خود نخوابیده !حتما لا


خوابیده مگه در ترم تابستان و درجه حرارت هوای جهرم 50 درجه 22سال قبل دانشگاه نبوده پس حتما اینکار را کرده خوب پسر خوب همین می شود یک مسئله غیر اخلاقی  و یک برگ بر پرونده ای را که برایش ساخته ایم  اضاف می شود. تازه چشماش هم سبز است پس حتما با سبزها رابطه داشته این هم یک جرم دیگه ! خاک بر سر !  به بهانه هک شدن وبلاگها ش  حدود ده ماهی مطلب تو سایتهاش نگذاشت که اگر گذاشته بود در ان قیل و قال  و شلوغی بعد از انتخابات خوب می شد ناکارش کرد  و برای همیشه از شرش خلاص شویم که نشد !.هی میگه اگر می خواهیم نابودش کنیم با این بهانه و دلایل مسخره این کارشدنی نیست باید فکر دیگه ی بکنیم .


- بابا مگر سال 60 به زبان انگلیسی مسلط نشده مگه وقتی تو اداره کارمی کرد وا نداشتیم  کارمندش با او انگلیسی حرف بزند تا بگوییم قرار و مدار در در ! می گذارند ! خوب همین می شود یک مسئله مشکوک  و غیر اخلاقی دیگر ! ای بابا باز میگه اینا که مهم نیست همه این کار را ممکن است بکنند ! .


-اقا چرا نمی فهمید همه اگر این کار را می کنند مزاحم بخور بخور و خار چشم ما که نبوده اند !  همه که نمی خواستند  کاندید نماینده گی مجلس و غیره شوند همه که در اینترنت این همه مقاله نویسی و خود نمایی که نمی کنند همه که مدعی و  ندای صلح طلبی و  تحلیل مسایل خارجی جمهوری اسلامی را نمی دهند ! همه که نمی خواهند جلوجنگ غیر ضرروری را بگیرند یادت رفته در جنگ 8 ساله چقدر پول از احتکار و دلالی جنس مورد نیاز نظام و مردم به جیب زدیم  حالا این اقا می خواهد با جلو گبری از یک جنگ مجدد هزاران برابر کسب و کار ی که در جنگ هشت ساله داشتیم ازبین ببرد !ای لعنت بر این حسود بخیل! .


- بابا جان !این  لعنتی همچین پرو شده که نظریه پردازی سیاسی برای اینده روابط خارجی  نظام و منطقه و جهان  هم می کند! خبر داریم چند مرتبه به سمینارهای معتبر جهان  دعوت شده و دو بار هم  توسط وزارت کشور شیطان بزرگ از طریق اعلام اینترنتی   برای گرین کارت و اقامت دایم در امریکا دعوت شده اما این لعنتی حتی جوابشان را هم نداد که اگر داده بود  با یک انگ خلق الساعه  امریکایی تا ابد او را زمین گیر و یا به زیر خاک می فرستادیم و همانگونه که  وزیر وقت انگلیس بعد از سرنگونی دکتر مصدق گفت "حالا می توانم یک خواب راحت بکنم " ما هم بعد از زیر خاک کردن این اقا خواب راحت می کردیم! الهی مردشور ببرت که خواب و اسایش شیطانی ما را بر هم زدی !.

- اگر گذاشته بودیم همه ایمیلها و اس ام اس  و تلفنها ارسالی برای او بدستش برسد اونوقت دیگه چی می شد! . ای بابا باز میگه  در پوشش قانون دارم کینه  و غرض و مرض شخصی در موردش  اعمال می کنم ! .  باز میگه او خادم مردم و نظام و صلح و امنیت ملی ما و منطق و جهان است و به هیچ گروه حقوقی و سیاسی  و یا شخص حقیقی بجز به خدا و نظام و خودش وابسته نیست!. اخه احمق جان معلوم که وابسته نیست  همه دنیا و ما هم می دانیم  تمام کارهای خداپسندانه و خادمانه او خود جوش و از خودش است اما چرا نمی فهمی منافع مالی و سیاسی


و غیره ما حکم می کند که حتما به یک جا وابسته اش کنیم  و گرنه فردا و یا پس فردا فلان مسئول کشوری رو یا سازمانهای علمی و هنری و فرهنگی جهانی امدیم شد و خواستند  از توان  و اخلاص و مدیریت و دانش او استفاده کنند  و فهمیدند این اقا مورد کینه و غرض و مرض شخصی ما قرار گرفته و با همه توان با پرونده سازی  دروغ برایش مسئله نداشته افریدیم انوقت نان ما  که اجرمی شود و همه لذایذ و ثروت و شهرتی را که "هردم بیلی " بنا حق مال خود کرده ایم  ول می شود.! هی میگه اخرش خدای است باید از انتقام خدا بترسیم!


- اخه احمق جان اگر  این کارها را نکنیم و خدای ناکرده روزی او جای من و تو را گرفت اون وقت می دانی وقتی بفهمد چه ناکرده ها  و چه چیزهای که خودش  روحش هم خبر نداشته به ریشش بسته ایم چه می کند! ای بابا چرا حرف حالیت نمی شه هی میگه او همه را بخشیده و مرد پاک و باخدا است و اصلا اهل انتقام  و کینه ورزی نیست تازه هر چه برایش بافته ایم را پنبه کرده و با وجود همه محدویتها و ضلم ما توانسته از حداقل امکانات موجود حداکثر رشد و پیشرفت را برای خود و خانواده و فامیل و نظام و مردم و کشور و تحکیم  صلح و امنیت منطقه ای و جهانی استفاده کند !  باز میگه که اگر کارهای زشت ما برایش اثر گزار و مهم بود حداقل برای خلاصی از اعمال زشت و ناجوانمردانه ما مهاجرت می کرد  چرا که  هم زبان بلد بود هم سه مهارت  تخصصی روز دنیا با تجربه  فراوان  کار و مدیریت  لازم را هم دارد  ان طرفها هم که برای چنین فردی با این توانمدیها جان می دهند و انجا هم امثال من و تو شاید پیدا نشود که با این شیطنتها و رفتار زشت و ناجوانمردانه زیراب هموطن مخلص  و خادم خود را بزنند!.


- بابا جان همین که ما این همه بلا سر ش اوردیم نرفته است هم مشکوک است! ببخشیدا: شما یا نمی فهمید یا خودتان را به نفهمی زده اید ! اقاجان این بابا را هزار غل و زنجیر ناپیدا به دست وپایش بستیم و همه چیزش را کنترل می کنیم  ببین لاکردار ! خود و خانوداه اش را به کجا رسانیده تا سال 67 که او به دانشگاه رفت فقط سه دیپلمه در خانواده اشان بود و با تشویق مستقیم و غیر مستقیم  او هم اینک دو  استاد دانشگاه و دهها دانشجو و یا فارغ التحصیل رشتهای مختلف در مقطه کارشناسی و کارشناسی ارشد  و دکترا و بالاتر  دارند . انوقت مگه او خطرناک نیست! هی میکه اینها که گفتی بد نیست ! باز میگه فعالیتهای اینترنتی او برای تحکیم


پایه های صلح و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و منطقه و جهان است و برای جلوگیری از جنگ غیر لازم و تلفات  شدید در دو طرف  است ! .حالا فکر کن اگر ازاد بود و محدویت تحمیلی ما نبود  چه می کرد ! باز دلسوزی می کند و میگه حیف همچین شخصیتی کم پیدا میشه کسی که بدون داشتن منافع مالی و جناحی و سیاسی خودش را به هر اب و اتشی بزند تا به نظام و مردم و صلح و امنیت جهان خدمت کند تازه به جای تشکر و پادش از طرف ما مورد شدیدترین ظلم و ستم و هم قرار گیرد و تازه دم هم نزند ! بنظر من همه کارهایش مثبت است حیف همچون فردی است که ما این همه بلا سرش می اوریم !.


- کارهاش مثبت است که هست  سرش را بخورد ما چیکار تاثیرات مثبت برای مردم و نظام و منطقه و دنیا  داریم !ما باید فکر تاثیرات منفی  فعالیت های او برای منافع شخصی خودمان باشیم .مردک  ! اگر روزی همه بفهمند که ما چنین شخصیتی را با این توانمدی  بالا را  با کینه و غرض شخصی  منزوی و گوشه نشین کردیم انوقت نان و ماشین های رنگ و وارنگ و خانه های بسیار و صیغه های خانمهای خوشکل و تنگل و منگل و دسته گل  ! همه پر می کشند انوقت باید برگردیم به کارهای یدی و حمالیهای قبل  در روستا و اطراف شهر!  احمق دلت می خواهد اینجوری بشه و با اوج گرفتن او  و امثال او همه این امتیازات و رانتها را از دست بدهیم ! .

-کور بودی هرچه گشتیم و هرچه خواستیم حتی ریالی خلاف از سوابق اداری او گیر بیاریم پیدا  نشد که نشد تازه معلوم شد او خود دزدگیر است و به احدی اجازه دست اندازی به بیت المال را نداده است.باز میگه اگر او و امثال او اوج نگیرند و مسئولیت نداشته باشند مثل ملا نصیرالدین است که شاخه زیر پای خود را اره می کرد و مثل شکستن قایقی است که در دریای طوفانی روی ان ایستاده ایم! برو بابا ! هر بلای سر همه اومد سرما هم می اید فقط مهم این که او و امثال او نباشد! بجان خود من حاضرم بیگانه به اینجا حمله کند اما  امثال او نباشد چرا که زود با بیگانه رفیق می شویم می گویم بابا ما ازاول هم با شما بودیم فقط ناچارا با نظام همراه شدیم  درست همان کاری که بعضی از افغانها و عراقیها کردند چه ثروت و مقامی هم که نگرفتند ! باز حرف زد بابا


اسم اینکار خیانت نیست برعکس دانست قدر شانس و اقبال است .باز میگه اگر جنگ  غیر ضروری بشه ممکن است تمامیت ارضی و امنیت ملی و جان و مال مردم  و  کلیت نظام بخطر بیفتد! بابا افتاد که افتاد! اتفاقا منافع ما در این  است که همه چیز بخطر بیفتد!  بابا اینها  که میگی همه  نوشته ها و حرفهای  اون باباست  که الکی شلوغش کرده ! خاک برسرت ! که بجای  فکر اساسی برای نابودی او  تحت تاثیر مطالبش هم قرار گرفته ای ! مارا باش با کی کارمیکنیم.


-باز میگه ما با این کارهایمان عملا  قصد جان او را کرد ه ا یم !  بابا چرا نمی فهمی ! فرض کن  قصد جانش را کرده ایم خوب کردیم  می بینی که اول منزوی و گوشه نشین  کردیم  تا ببینیم نتیجه چه می شود خفه می شود و مزاحم امورات ما نمی شود بعد اگر لازم باشد برای حفظ ثروت و خانه و رفاه  و کیف با خانمهای خوشکل صیغه ای ! هزاران مثل او را نابکار هم می کنیم ! اما تا حالا که سیاست مسئله دار کردن او خوب جواب داده به کور ی چشمش بازهم جواب خواهد داد اما اگر خواست غلط زیادی کند و  انوقت فورا نفله اش می کنیم و تا ان روز در توالت و حمام و خانه و  مغازه و خیابان و اینترنت  و تلفن و سواری و اتوبوس خواب و بیداری مواظبش هستیم تا غفلتا زنجیرهای دست و پایش را خودش و یا دیگری  پاره نکند و نهایتا با مهاجرت گورش را گم کند  و یا در کنج مغازه و منزل اجاره ایش در گمنامی بمیرد! این بنفع همه است .-  باز میگه بیا تمومش کنیم و راحتش بگذاریم اخه  ! نفهم اگه ازادش بگذاریم همه چیز را دگرگون می کند !  نه دیدی  چه زود او مشکلات را  با قوه هوش استعداد و تجربه و سه مهرت تخصصی اش دور می زند مگه  ندیدی ! سیاست بی پول نگه داشتن  و  تحمیل سنگین هزینه های همه جانبه اش را که برای خورد کردن کمرش طراحی اجرا می کردیم  را چطور دور زد  دیدی رفت مغازه خرید ! بی مرام اگر راحتش بگذاریم زود همه چیز را عوض می کند !  دیدی چطور ده میلیون از دوازده میلیونی را که برای رهن خانه به صاحب خانه قبلی اش داده بود گرفت و یک مغازه  کوچک در یک محله مستضعف نشین و در یک محل مسئله دار !  شهر شیراز خرید و با دو میلیون باقی هم در همان محله خانه ای را اجاره کرد .تازه می خواست مغازه را به دفتر جهانگردی تبدیل کند  و صنعت جهانگردی کشور و استان را جانی دیگر بخشد که تا حالا با روی زمین کشاندنش  خوب


برجکش را زده ایم  و در خماری نگه اش داشته ایم  تا ضمن منصرف کردنش به او بفهمانیم  با کی طرف است و یک من ماست چقدر کره می دهد !  لعنتی با کارهای بزرگ در این  صنعت می خواهد هم ما را برای همه موانعی که براش ساختیم بیشتر  زیر سئوال ببرد و هم نشان بده که تاکنون بیشتر مجوز های صادره شده غیر اصولی و  در اغلب موارد به کسانی داده شده که جایگاه این صنعت در ایران و منطقه و جهان را درست و بطور کامل و شایسته  و بایسته تشخیص نمی دهند که اگر می دادند وضع جهانگردی ما اینقدر اسفناک نبود و دهها میلیارد  دلار درامد سهم نظام و مردم و کشور ما از صنعت جهانگردی جهان  به راحتی اب خوردن به جیب کشورهای چون ترکیه و امارات و غیره نمی رفت .- این چه حرفی که  می زنی! یعنی چه که  چرا پروندهای را که براش ساختیم  به دادگاه نمی بریم !بابا  چرا نمی فهمی  هر که ندونه خدا و ما که بهتر  می دونیم همه محتویات  ان پروندها خالی بندی  و پاپوشی است که برایش درست کردیم خب! اگر پرونده برود دادگاه ! قاضی و همه مقامات کشوری  که او در 5 سال گذشته مقالات تحلیلی و اینترنتی خودش را برایشان فرستاده می فهمند که ما چه جنایت و بلای سر او اوردیم و دستمان رو می شود انوقت باید هم تاوان و خسارت بدهیم و هم بیکار شویم و هم این همه ثروت و کیف  و تفریح و  لذتی که به خواب هم نمی دیدیم  را یکجا از دست بدهیم تازه کی حریف زبان و منطق او می شود . متاسفانه دیدی که هر چه گشتیم  ریگی هم توی کفشش پیدا نکردیم که انرا در بیاوریم و به قاضی نشان دهیم  ! پس  می بینی که دادن پرونده به دادگاه همانا و روسیاه شدن و سنگ روی یخ شدن ما و صد البته کنف شدن ما هم همانا.- از همه اینها گذشته مگر نمی بینی عملا مدافع و سخنگوی غیر رسمی و خود خوانده مسایل سیاسی خارجی نظام و  کشور از طریق ارایه تحلیل و پیشنهاد و نظریه های  خودش شده است و از قضا کارهایش اثرات بسیار مثبتی هم  برای امنیت ملی و منافع مردم و نظام داشته است   و احتمالا  حساسیت  زیادی  در باره او و کارهایش ایجاد شده که متاسفانه تا حد زیادی دست ما را برای نفله کردن یکجایش یسته است فعلا صلاح اینست برای مقابله با همچین فردی که حساسیت در باره اش نسبتا  زیاد است همین شیوه یعنی منزوی کردن او ! و تنگدست نگه داشتن او ! پاییدن همه وقت و همه جوره و  24  ساعته او و دور کردن او از مسئولیت و مدیریت اداری بخصوص کشوری و بین المللی ! وجلوگیری از  تاسیس دفتر جهانگردی  کافی است تا وقتش برد و کارش را یکسره کنیم.
-  البته  با رد صلاحیت او در اکثر  انتخاباتی که او کاندید شده  ! و  همچنین با مقابله  مستقیم و یا غیر مستقیم با  تبعات و رفتار و اعمال دلسوزانه و مدبرانه اش برای کمک به مردم و نظام   و صلح و امنیت ملی ایران و منطقه و جهان سعی کردیم  تا دستمان در ظلم و جنایتی که سالهاست بر او  و  نظام و جامعه ای  که می توانست بیشتر و بهتر از انچه تاکنون از کارهای او بهره گرفته است استفاده نماید رو نشود و گرنه کارمان خیلی مشکل می شد  . ضمنا شانس اوردیم که همه را بخشیده و  اهل شکایت هم نیست چرا که از طریق بازرسی خودمان و یا  دادگاه می توانست نه تنها حق خودش را اثبات کند که ما را هم رسوا کند اما چون  بر خلاف من و تو دلسوز با تقواست   هرگز حاضر نیست حتی برای احقاق حق خود امنیت و کلیت ما  را زیر سئوال ببرد!پس می بینی کسی جلودار مانیست باید تا می توانیم بر او بتازیم تا اموراتمان بگذرد  . فکر عاقبت کار   عقوبت دنیا و اخرت و انتقام و خشم  خدا را هم نکن  ! با خدا هم یک جوری سر این مسئله کنار می ایم حالا  باید دیگه خوب  خوب شیرفهم شده باشی !.

- بله حاج اقا ! شیر فهم شیرفهم شدم!

- پس پاشو بریم که دو تا تیکه مامانی برای صیغه امشب سراغ دارم ! فقط یادت باشد به خانه ما زنگ بزنی و بگی حاج اقا امشب به ماموریت فوری رفته و فردا برمی گردد به خونه خودت هم زنگ بزن .

- چشم حاج اقا حتما زنگ می زنم.
----------------------------
همینجا بود که زنگ ساعت مرا برای خوردن سحری اولین روز ماه مبارک رمضان 1389 بیدار نمود.

سعید شجاعی سعدی - شیراز پنج شنبه  21 مرداد1389 برابر با اول رمضان۱۴۳۱No comments: