Sunday, April 3, 2011

all in one! read and let your friend do so ! some important political views of me

ده سئوال و پیشنهاد از خانم هیلاری کلینکتونMrs hillary clinton

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

ده سئوال و پیشنهاد از خانم هیلاری کلینکتون وزیر امور خارجه محترمه امریکا به مناسبت حضور ایشان در برنامه "نوبت شما " ی تلویزیون فارسی بی بی سی در روز سه شنبه 16 فروردین
---
Ten questions and also some sugestions to


mrs hillary clinton secretary of state of the usa on bbc persian tv. at the" nobat shoma"( your turn) programme on tusday april 5,2011.
-------
با تبلیغات فراوان تلویزیون بی بی سی فارسی در اقدامی قابل تامل بعد از پخش چند ماه قبل مصاحبه رییس جمهور امریکا پرزیدنت " باراک اوباما" برای سه شنبه 16 فروردین 90 در برنامه "نوبت شما" قرار است خانم "هیلاری کلینکتون" شیک پوش ! وزیر محترمه خارجه امریکا را حاضر تا به پرسشهای بیننده گان ان شبکه در باره روابط ایران و امریکا و مشکلات و موانع و راه حل های احتمالی انها پاسخ گوید.
بنده سعید شجاعی سعدی بعنوان یک وبلاگ نویس سیاسی و یک تحلیلگر اینترنتی روابط بین الملل که سالها است از دوران پرزیدنت بوش پسر با راه اندازی چند وبلاگ سیاسی و طنز ! سخت در تلاش بوده ام تا اول- از بروز جنگ ویرانگر و فاجعه بار در سطوح منطقه ای و جهانی بین ایران و امریکا و اسراییل و غرب جلوگیری نمایم .
دوم - در حد وسع و سه مهارت تخصصی برنامه ریزی و صنعت جهانگردی و کامپیوتر خود و نیز با توجه به محدودیتهای قانونی به ارایه راه حل و پیشنهادهای شخصی ولی تخصصی لازم پرداخته تا به پیدا شدن راه های نزدیکی بین انها و حل و فصل کامل و یا نسبی اختلافات و مشکلات بین دول و ملل بزرگ ایران و امریکا و غیره کمک کنم.
چرا که عمیقا بنده اعتقاد دارم که ادامه سیاستهای کنونی غرب و اسراییل و روسیه و چین بر علیه ایران نهایتا منجر بجنگ خواهد گردید که جنگ با ایران می تواند دیر یا زود به جنگ جهانی سوم ختم گردد که بدون تردید نابودی منطقه و بیشتر مناطق جهان از پیامدهای حتمی ان خواهد بود.! بدیهی است این سئوالات و پیشنهادات مطرح شده در این ده سئوال نظر شخصی ولی تخصصی بنده است که یا درستند و یا نادرست اگر اولی گوارای وجود و اگر دومی بگویید و یا بنویسید تا ارشاد گردم .
-------------
سعید شجاعی سعدی-شیراز- جمعه- 12 فروردین 1390

---------------
اکنون که خانم کلینکتون وزیر امور خارجه امریکا حاضر شده است تا در برنامه فوق به پرسشها پاسخ دهد بنده نیز سئوالات شخصی زیر را از ایشان می پرسم امید که سرکار ایشان بدون تعارفات و توجیه هات سیاسی مرسوم پاسخ سازنده را بدهند. بدوا هم عرض می کنم ای کاش محدویت قانونی وجود نداشت و شخصا (در صورت دعوت بی بی سی )در ان برنامه حاضر و بعنوان یک شهروند ساده و بی ادعا و نیز یک تحلیلگر و یک وبلاگنویس فعال ایرانی در بحثها ( و یا هر برنامه شبكه های خبری مشابه غربی انگلیسی و فارسی زبان در مورد ایران )شرکت می کردم ! تا همه بهتر بفهمیم که یکطرفه به قاضی رفتن همیشه فقط احساس پیروزی کاذب را به انسان می دهد ونه خود پیروزی واقعی را.
-----------
1- ازایشان می پرسم چرا دو حزب دمکرات و جمهوریخواه (در هنگام قدرت) حاضرند برای تصویب قعطنامه های مورد نظرشان در مورد تحریم سیاسی و یا اقتصادی ایران هر باج سیاسی و اقتصادی و امنیتی مورد درخواست روسیه و چین و غیره را به انها بدهند تا رای انها را بخرند! اما حاضر نیستند همین باجها را تبدیل به گذشت و تفاهم و احترام و فرصت سازنده نموده و باب مذاکره واقعی و بدور از تحقیر و تهمت و با رعایت حقوق و احترام برابر با ایران را اغاز نمایند. ایا ایران برای منافع و امنیت غرب در اینده خطرناک تر است یا روسیه و چینی که با باجهای امریکا و غرب روز بروز قدرتمند تر می شوند و من شخصا پیش بینی می کنم و شکی ندارم که حداکثر تادو دهه اینده غرب اگر به رویه کنونیش ادامه دهد مجبور خواهد میلیونها بار بیشتر ! نسبت به هزینه کنار امدن کنونی با ایران را در مقابله با قدرت چین و روسیه و حتی هند بپردازد. باور نمی کنید صبر کنید ! خواهید دید؟!.
------------

2- چرا امریکا و غرب درک نمی کند که نظام حاکم بر ایران یک نظام انقلابی است و طبیعت نظامهای انقلابی "قلدر ستیزی" و زیر بار "دستور" و تحمیلهای گوناگون بیگانگان نرفتن است!.ایا سیا و رسانه ها و مسئولین امریکا نمی فهمند که با حکوتهای انقلابی فقط با روش احترام و درک و پذیرش و کنار امدن با واقعیتها ی سیاسی و فرهنگی و اجتماعی چنین جوامعی است که می توان روابط سالم و عادی برقرار کرد نه تحقیر و توهین و تهدید انها ؟!.
-------------
3-ایران بارها اعلام کرده است که دنبال ساخت سلاح هسته ای نیست اما اگر برفرض محال ایران بدنبال چنین پروژه ای هم باشد!. ایا با وجود تهدیدات مستمر غرب و اسراییل هسته ای به حمله نظامی به ایران و مجهز بودن روسیه و پاکستان و هند به سلاحهای پیشرفته اتمی و اشغال دو همسایه شرق و غربش توسط ناتو و در حالی که حتی دولت ضعیف و بسیار کوچک عربی مستبد و مردمکشی چون خاندان پادشاهی حاکم بر بحرین ایران را با حمایت شما و عربستان تهدید به حمله نظامی می کند !!! ایا شما واقعا اگر بیطرفانه و منصفانه قضاوت کنید برای بازدارنده گی انها از حمله احتمالی حق چنین کاری را به ایران نمی دهید و یا اگر خودتان در شرایط مشابه ای بودید دست به چنین كاری نمی زدید؟!.
------------
4- در دوران حکومت پرزیدنت اوباما مرتبا می شنویم که او و دولتش اعلام می کنند تحریمها را برعلیه دولت ایران ونه مردم ایران وضع کرده ایم . ایا هزاران هموطن ایرانی من که در سقوط هواپیماهای قدیمی روسی و یا هواپیماهای غربی فاقد لوزام یدکی ناشی از تحریم شما کشته شده و می شوند همه اعضای دولت بوده اند!!؟ و انوقت با این دورغهای زشت و اشکار می خواهید مردم ایران به شما اعتماد کنند . ایا پیامهای نوروزی شما را باور كنیم یا دخالت غیر مستقیم غرب و بویژه امریكا در سقوط هواپیماههای مسافربری و كشته شدن هموطنان عزیز و بی گناه خودمان را؟!.
------------
5- شرایط انقلابی سبب شده است تا میلیونها متخصص سطح بالا و صدهها میلیارد دلار سرمایه ایرانی از اغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران (خواسته و یا ناخواسته) به کشورههای غربی و بویژه امریکا گسیل گردند ! این کمک سخاوتمندانه ملت تمدن ساز و با فرهنگ و صلح طلب ایرانی به شما بوده است! کمک شما به ملت ایران چه بوده است ! تهدید و تحریم و تحقیر و ...؟!.
--------------
6- چرا دست از لجبازی برنمیدارید چرا رسما و یا غیر رسمی مذاکرات جدی و بدور از رویه گذشته را اغاز نمی کنید ؟! چرا نیازهای امنیتی ایران را درک نمی کنید؟!چرا اعتراف نمی کنید که برای حفظ امنیت منطقه خاورمیانه و بویژه خلیج فارس و خروج ابرومندانه غرب از بحرانهای منطقه ای به همکاری و همراهی ایران نیاز دارید ؟!.صادقانه و خالصانه جلو بیاید و نتیجه شگفت انگیز کارتان را ببینید؟!.برای شروع تحریمها را بردارید روابط تجاری و علمی و فرهنگی خود با ایران را عادی کنید و بعد خواهید دید روابط سیاسی نیز خود بخود و در كمترین زمان ممكن عادی خواهد شد!.
-----------
7- سفر اینده رییس جمهور دکتر احمدی نژاد و تیم همراهش به امریکا تا چند ماه اینده انجام خواهد شد ایشان را به واشینگتن دعوت کنید و از جنگ روانی رسانه ای پرهیز کنید. اثرات معجزه اسای چنین کاری را که به پیش بینی بنده سبب انتخاب مجدد پرزیدنت اوباما و پیروزی قاطع حزب دمکرات امریکا در انتخابات اینده امریکا خواهد انجامید را شاهد باشید!.
------------
8- بجای واسطه قرار دادن بی بی سی فارسی برای ارتباط با دولت ومردم ایران پیشنهاد می کنم در اینده نزدیک سه مصاحبه یا پیام تلوزیونی توسط تلوزیون و رادیو هردو کشور ایران و امریکا در اختیار رییس جمهور و رییس مجلس و وزیر امور خارجه هر دو کشور قرار گیرد تا ضمن رفع کدورتها سر اغاز روابط سالم اقتصادی و سیاسی و فرهنگی کلید بخورد.! چرا روسا و نمایندگان مجالس و شهرداران و اساتید و ورزشکاران و دانشمندان و... دو کشور سفرهای رسمی و یا عادی خود را به کشور دیگر شروع نکنند؟!
-----------
9- ایا می دانید که در چنین صورتی پیش بینی بنده ان است که نهایتا با محوریت و همکاری تهران صلح واقعی بین اعراب و اسراییل با احقاق حق فلسطین نیها و لبنانیها و سوریها و حتی مردم اسراییل بسته خوهد شد؟!.ایا اگر از دید یک مسئول و یا یک امریکاهی بموضوع نگاه کنیم ایا چنین روندی بنفع منافع و امنیت ملی امریکا و غرب است یا روند بی حاصل و مسخره و بچگانه و جنگ طلبانه کنونی دولت امریکا و غرب و اسراییل در باره ایران ؟!در چنین صورتی وجهه و ابروی غرب بازخواهد گشت و دیگر نیازی به لشکرکشی و دادن تلفات سنگین و افزایش نفرت مردمان منطقه وجهان از غرب و اسراییل و بویژه امریکا با این روشهای بیرحمانه و ضد انسانی کنونی و هزینه کردن صدهها میلیارد دلار از کیسه مردم و مالیات دهندگان غربی و اسراییلی نخواهد بود! باور نمی کنید امتحان کنید و نتیجه را ببینید؟!
----------
10- شخصا ارزو دارم ایران درکنار رابطه با همه ملل و دول جهان همچنین با روسیه و چین و هند و غرب و غیره بهترین و صمیمانه ترین و بالاترین رابطه "همه جانبه "دوستانه ممکن را داشته باشد. رابطه ای که در ان دولت چین و روسیه قدر دوستی با ایران را بدانند و اینقدر در شورای امنیت برای تصویب قعطنامه بر علیه ایران با غرب معامله نکنند!!!.
و رابطه ای که غرب و بویژه امریکا و فرانسه و المان و انگلیس واقعیتهای ژئو پلتیک و قدرت نظامی و نفوذ ایران در منطقه را درک کرده و بپذیرندو با نهایت احترام و ادب با ایران و ایرانی روبرو شوند و نتیجه باور نکردنی ان را هم نظاره کنند.
-----------
خانم کلینگتون وزیر محترم امور خارجه امریکا ایا شما و دولت پرزیدنت اوباما حاضرید با "تغییر"! واقعی ایران و ایرانی را درک کنید؟ و یا با تکرار مواضع و روییه های تکراری و خسته کننده و تلاش برای توجیه روحیه ضد صلح خودتان و با دم زدن از حقوق بشر و ازادیهای مشروع و انسانی (بی انكه نمود و مصداق واقعی در رفتارتان نسبت به ایران مشاهده گردد) فقط و فقط وقت خود و دیگران را در این شوی تلوزیونی ضایع می کنید؟ در پایان مصاحبه و حضور شما در برنامه فوق وضعیت روشن خواهد کرد كه شروع واقعی "تغییر" است یا ادامه شرایط كسل كننده پیشین؟ !.
-----------
سعید شجاعی سعدی -
12 فروردین 1390- شیرازارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

شنبه 13 فروردین 1390
سكس و فحشا ابزار جدید استثمار و استعمار!

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

متاسفانه تجارت سكس و فحشا امروزه چنان اثر گذار و مهم گردیده كه دول مختلف و منجمله دول غربی بویژه دولت امریكا و نیز روسیه و چین و غیره از ان بعنوان ایزار سیاسی و فرهنگی موثر هم در معادلات خود استفاده می كنند. هدف اصلی چنین سیاستی جوانان و حتی كهنسالان!!! جوامع جهان سوم و بویژه جوامع اسلامی است كه بدلایل سیاسی و یا مذهبی سكس و روابط ازاد جنسی یك تابو است و دول فوق با علم و اگاهی از این موضوع و با سوی استفاده فراوان از ان نه تنها زمینه ارضای غریزه خداداده و غیر قابل انكار جنسی را با روشهای غیر عرفی و غر اخلاخی و ساختار شكنانه و صد البته تخریبگر خانواده و نظم شكن اجتماعی و حتی سیاسی را فراهم می كنند . بلكه این دول سكس را وسیله وابسته نمودن مستقیم و یا غیر مستقیم دست كم بخشی از جوامع هدف فوق الذكر تبدیل می سازند. اینترنت و رسانه


دیداری و تصویری و شنیداری و نوشتاری از عمده ترین روشهای بكارگیری در تجارت و استثمار سكسی و جنسی در جهان كنونی می باشد. همانگونه كه می دانید بنده سعید شجاعی سعدی چند سالی است كه اثرات چنین سیاستی را بر جوانان هم میهمن مان (بیشتر با محوریت اینترنت) را مورد بررسی علمی و پژوهشی خود قرار داده ام كه سالی یكی دوبار هم وضع موجود را با وضع سال گذشته در یك بررسی راندوم (شانسی) مقایسه می نمایم متاسفانه بررسی اخیر بنده گواه انست كه در مقابل حدود ده درصد حذف و یا تعطیلی چنین سایتهای مستهجنی حدود 65 درصد بر حجم سایتهای سكسی افزوده شده است و حدود 90 درصد سایتهای كه در بررسی اخیر بنده با وضعیت سال گذشته انها مورد مقایسه و تحقیق قرار گرفته است كلیب ها و عكس های خود را بطور صد درصد بروز كرده اند تاسف بیشتر ان است كه سنین مواردی كه در این سایتها عكسها و یا كلیبهای انها بروز شده اند همگی سنین پایین


نوجوانی و جوانی هستند . تقریبا جای هیچ شكی نیست كه اكثر این گروه از بین زنان فاحشه و بدكاره و نیز نوجوانان و حتی فاجعه بار تر كودكان قاچاق شده انتخاب و مورد سوی استفاده جنسی قرار گرفته و عكس و كلیپ انها در سایتها قرار داده میشود . و شاید بجرات بتوان گفت كه بسیار نادراست كسی كه داوطلبانه حتی در غرب دارای فرهنگ جنسی كاملا ازاد حاضر شده باشد مسایل خصوصی و جنسی او بر روی سایتها قرارداده شود.
متاسفانه بالا رفتن سن ازدواج در كشور عزیزمان و مشكلات تهیه جهیزیه و مسكن و شغل و سختگیریهای بی مورد و عدم مماشات و درك نیازهای جنسی جوانان سبب شده است كه فساد و فحشا ( چه اشكار و چه پنهان و زیر زمینی)و بدنبال ان اعتیاد مثل خوره بجان بخشی از جوانان پاك و صادق و صالح میهنمان بیفتد و هر چه دولت تلاش می كند تا دامنه چنین پدیده زشتی را با ازبین بردن زمینه های الوده گی ان كاهش دهد اما متاسفانه اول بدلیل حجم تعصب غیر منطقی در جامعه و دوم بدلیل محدود بودن امكانات دولت و سوم عدم همكاری صدا و سیما (به اندازه ای كه شایسته و بایسته است) و چهارم روشها و رسانه های بسیار قدرتمند و متاسفانه موثر غربی و شرقی در اشاعه فرهنگ سكسی و فساد و فحشا هنوز نتیجه

مطلوب حاصل نشده است .خبر زیر كه بنقل از خبرگزاری انتخاب تقدیم حضورتان می كنم تنها گوشی از تلاشهای بسیار گسترده غرب و شرق و بویژه امریكا برای تسلط بر بازار و محصولات فساد و فحشا در جوامع جهانی می باشد. راستی ما برای نجات جوانان خود بجز شلاق و زندان و توهین و تحقیر و ترد چه كرده ایم؟!. ایا زمینه طبیعی و سالم و شرعی ارضا غریزه جنسی جوانانمان را به اندازه كافی از طریق ازدواج فراهم كرد ه ایم ؟! و یا فقط برخورد قهر امیز با پوشندگان لباس تنگ و پدیداركنندگان چند تار مو و ارایش كنندگان اجغ و وجغ ! ساده ترین و دم دست ترین و بی هزینه ترین روش یعنی روش قهر امیز انتخاب ابدی و همیشگی ما است ؟! در چنین صورتی ایا نباید فكر كنیم كه با دست خود جوانان معصوم و بیگناه خود را بدام تورهای شبكه های ماهواری و اینترنتی و به سراغ دی وی دی و فلش و غیره فرستاده ایم. ایا به نتایج سیاسی و امنیتی چنین كاری فكر كرده ایم ؟! و ایا در صورت(خدای ناكرده) حمله احتمالی بیگانه به نظام و میهن اسلامی ایا بجز همین جوانان كسان دیگری هستند كه باید از ناموس و استقلال و تمامیت ارضی كشور دفاع كنند؟! تابستان در پیش است چنان كنیم كه جوانان ما نه تنها بدام تورهای جنسی و سكسی دستگاههای اطلاعاتی و مبلغان فرهنگ مروج فساد و فحشا و ساختار خانواده شكنان بیگانه نیفتند بلكه راه بازگشت به تور افتادگان قبلی را نیز ابرومندانه و مشفقانه فراهم سازیم كه تعصب غیر شرعی و جابرانه هم در شرع و هم عرف ناپسند و مخرب است.

----------------------------------------

کد خبر: ۲۲۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۰ - ۰۳:۴۸
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
ذخیره
در هر 30 دقیقه ، تولید یک فیلم سکس در آمریکا
ایالات متحده آمریکا قریب به 89 درصد از کل فیلم‌های مستهجن را تولید می‌کند، تا آنجا که در هر 30 دقیقه یک فیلم بلند جنسی در این کشور ساخته شده و در هر ثانیه 30 هزار نفر در این کشور مشغول تماشای این برنامه‌های مبتذل هستند.
خبرگزاری انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی "ماکینگ جکت"، انتشار برخی آمارها خبر از سقوط اخلاقی بیش از پیش جامعه آمریکا می‌دهد.

بنابراین گزارش، "صنعت فحشا" که از دیرباز یکی از تجارت‌های پرسود در آمریکا به شمار می‌رفته است، در حال حاضر با رشد چشمگیری در تمامی جوامع غربی، بالاخص آمریکا مواجه شده است! این صنعت هول‌آور که پای خود را از میان صفحات رایانه و تلویزیون بیرون گذاشته، اکنون در بسیاری از شئون زندگی اجتماعی مردم آمریکا همچون ازدواج و طلاق زوج‌های جوان، روابط اجتماعی نوجوانان و پیوندهای خانوادگی تاثیر نامطلوب گذاشته است.

آمارهای هولناک از سقوط اخلاقی در جامعه آمریکا
بر اساس این گزارش، ایالات متحده آمریکا قریب به 89 درصد از کل فیلم‌های مستهجن را تولید می‌کند، تا آنجا که در هر 30 دقیقه یک فیلم بلند جنسی در این کشور ساخته شده و در هر ثانیه 30 هزار نفر در این کشور مشغول تماشای این برنامه‌های مبتذل هستند.

بر اساس آمار منتشر شده در این گزارش، در حدود 42.7 درصد از کاربران اینترنت در آمریکا به دیدن این فیلم‌ها مبادرت می‌ورزند و این تجارت پلید سالانه 13 میلیارد دلار درآمد برای بانیانش دربر دارد که این رقم از مجموع سود خالص همه شرکت‌های تکنولوژی اطلاعات مشتمل بر گوگل، نت‌فلیکس، اپل، آمازون، ای‌بی، میکروسافت، ارث‌لینک و یاهو بیشتر است.

این گزارش همچنین از بالاتر بودن دفعات جستجوی کلمه "س ک س" بیش از هر کلمه دیگری در میان کاربران اینترنت آمریکا خبر داده و نوشته است: 25 درصد تمامی درخواست‌های جستجو در موتورهای جستجوگر کلمه س ک س و زیرمجموعه‌های آن است. این آمار بالغ بر 68 میلیون بار جستجو در روز است. همچنین هشت درصد از مجموع ایمیل‌های رد و بدل شده در آمریکا به مضمون‌های مبتذل اختصاص دارد. به طور متوسط هر کاربر اینترنتی در آمریکا 4.5 ایمیل جنسی در روز دریافت می‌کند!

همچنین آمارها از پایین آمدن سن ورود مردم آمریکا به عرصه صنایع مستهجن خبر داده و تاکید دارند که این سن به 11 سال کاهش یافته است. همچنین 72 درصد از کاربران اینترنتی محصولات مستهجن مردان و 28 درصد آنان زن هستند. در عین حال، بیش از 200 هزار معتاد به این محصولات در آمریکا وجود دارد، با این تعریف که بیش از 11 ساعت از وقت خود را در هفته به تماشای این برنامه‌های مبتذل می‌نشینند.

قریب به 50 درصد از کسانی که به این اعتیاد دچار شده‌اند، علاقه خود به برقراری یک رابطه واقعی زناشویی را از دست داده‌اند. 40 درصد این معتادین همسران خود را از دست داده و 58 درصد آنان زیان‌های مالی هنگفتی متقبل شده‌اند و یک سوم آنها کار خود را از دست داده‌اند.

همچنین بر اساس این گزارش، در 56 درصد از طلاق‌های صورت‌گرفته در آمریکا، دست‌کم یک طرف از زوجین از محصولات مستهجن استفاده می‌کرده است. در میان مصرف‌کنندگان و معتادان این صنعت دو برابر افسردگی در مقایسه با آنان که درگیر این ماجرا نیستند، گزارش شده است.

گفتنی است در میان خانواده‌های آمریکایی نگرانی گسترده‌ای نسبت به اوج‌گیری مصرف این محصولات مستهجن شکل گرفته تا آنجا که بنیان خانواده در آمریکا از جمله مواردی است که جدا دچار خطر شده است.

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

دوشنبه 8 فروردین 1390
اینده روابط ایران و غرب و روسیه و چین و هند و غیر ه با

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

Iran & bahrain and the west and my suggestion for peace and solving of problems between
all...

اینده روابط ایران و غرب و روسیه و چین و هند و غیر ه با توجه به تحولات اخیر کشورهای عربی منطقه خاورمیانه و شاخ افریقا و پیشنهادات بنده سعید شجاعی سعدی برای حل و فصل مسئله بحرین و موضوع اختلافات ایران و غرب! در همین اغازین روزهای سال 1390 خورشیدی .
نوروزتان همیشه شاد و پیروز باد!.
------------------
این تحلیل مهم را بدقت بخوانید و اگر دوست داشتید خواندن ان و دیگر مقالات و طنز و تحلیلهای بنده را در وبلاگهای زیر به دیگران هم پیشنهاد و توصیه نمایید.
saadiman.blogsky.com--shogaiee.persianblog.ir--saadiman1.mihanblog.com
saadiman3.blogfa.com--shogaiee1.blogspot.com
-----------------
یاداوری و پیشگفتار - این تحلیل نیز بسان همه مقالات چند سال اخیر بنده نظر شخصی ولی تخصصی بنده (با سه مهارت تخصصی برنامه ریزی و صنعت جهانگردی و نیز کامپیوتر) است . که یا درستند و یا نادرست اگر درستند گوارای وجود و اگر نادرست بنویسید تا ارشاد گردم.
----------------------------------------------

به خانواده پادشاهی بحرین بعنوان یک وبلاگنویس و شهروند ساده و بی ادعای ایرانی و نیز بعنوان یک تحلیلگر مسایل مربوط به روابط خارجی پیشنهاد می کنم برای نجات خود هم که شده دست از بازیهای سیاسی بی نتیجه و خطرناک جاری بردارند و بجای پناه بردن به عربستان و دیگر کشورهای عربی خلیج فارس ( كه متاسفانه خود بدلیل بی تدبیری سیاسی و وابستگی و تحلیل و محاسبه و درك نادرست از پدیده "دوست و دشمن" دچار بحرانهای اساسی هستند) و نیز بجای رفتن به پاکستان و ترکیه و غیره بمنظور تطمیع و تحریک احتمالی انها بر علیه انچه را که خاندان پادشاهی بحرین دخالت ایران در امور داخلی خود می خوانند! و همچنین بجای فرافکنی و اظهارات تهدید امیز وزیر امور خارجه بحرین در مصاحبه با "اشپیگل" ( انطور كه امروز 8 فرودین 89 توسط خبرگزاری انتخاب گزارش شده است)در مورد مقابله !!! با جمهوری اسلامی ایران( که احتمالا به پشتوانه ناوها و پایگاههای امریکا در بحرین و نیز دیگر پایگاههای امریکایی و فرانسوی و انگلیسی و ناتو در منطقه خلیج فارس و عراق و افغانستان و غیره صورت گرفته است ! ) منطقی فکر کنند و با درک شرایط و واقعیت های منطقه ضمن پرهیز از اشتباه محاسبه سیاسی و نظامی بسیار خطرناک و نابود كننده و شونده ! صدای اکثریت مردم خود را شنیده و با احترام به خواست انها تهران را امین و میانجی خود و ان اکثریت قاطع مردم بحرین بداند و در چنین صورتی شاید یک راه حل میانه ای پیدا شود که بمانند انگلیس یک نظام پادشاهی مشروطه و تشریفاتی در بحرین ادامه حیات بدهد و قدرت بدست منتخبین مردم بحرین که در یک روند انتخابات ازاد و واقعی و با نظارت بین المللی انجام بگیرد برسد در غیر این صورت بنظر میرسد بر اثر کشتار مردم بحرین توسط نیروههای نظامی عربستان و امارات و پادشاهی بحرین دیر یا زود اتشی در منطقه روشن خواهد شد که همه در شعله های ان دچار سوختگی نوع اول تا چهارم خواهند شد!!! و شخصا برای درک نادرست دولتمندان عربستانی و دیگر دول عضو شورای خلیج فارس از موازنه قدرت منطقه ای و اشتباه محاسبه احتمالا فاجعه


بار انها از توان و قدرت مانور سیاسی و نظامی ایران بسیار متاسفم. دوست واقعی دول و مردم منطقه و بخصوص ملل ساکن در کشورهای عربی منطقه خلیج فارس ایران است و بس! . زیاد هم بنظر می رسد نباید روی دشمنی امریکا با ایران اسلامی حساب کنید تا مثلا این دو را بجان یکدیگر انداخته و کیفش را ببرید!!!؟ چرا که هر لحظه ممکن است این دو دولت بزرگ و قدرتمند (ایران و امریکا) بنا به مصلحت و منافع ملی و منطقه ای و جهانی خود دست از اختلاف و جنگ روانی و رسانه ای با یگدیگر بردارند(غیر ممکن هیچوقت غیرممکن نیست!) در چنین صورتی امریکا و غرب روابط همه جانبه و دوستی با ایران را که برای انها بدلیل منافع و امنیت ملی اشان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است را به ادامه دوستی و حمایت از دول متزلزل عربی چون دول شما ترجیح خواهند داد دلیل ان هم خیلی ساده است چرا که برای کنترل نفوذ روسیه و چین و هند و غیره نیاز به دوستی مطمئن دارد که همه جوره بتواند برروی ان حساب کند!!! .
در واقع بنظر میرسد حتی روسیه و چین و هند هم که تا کنون از اختلافات ایران و امریکا بنفع خود بهره برداری فراوان سیاسی و نظامی و اقتصادی می کردند ! کم کم در حال تغیر روییه


پیشین خودهستند و تلاش می کنند ضمن جلوگیری از حل و فصل اختلافات بین ایران و غرب و بخصوص ایران و امریکا خود را دوست و همکار واقعی ایران نشان دهند و از ان سو هم امریکا و غرب سخت تلاش می کنند تا راههای ممکن حل و فصل اختلافات خود با ایران اسلامی را یافته و یکبار برای همیشه اختلافات را کنار گذاشته و یک روابط سالم نو را با ایران برقرار نموده و دیگر برای تصویب قعطنامه در شورای امنیت مجبور نباشند به چین و روسیه و غیره باج مالی و سیاسی و امنیتی بدهند!!! شواهد گواهی می دهند که دولت امریکا و حتی گروه جنگ طلب و افراطی نئو کانهای حزب جمهوری خواه امریکا از دادن باج به چین و روسیه و غیره خسته شده اند می خواهند همه چیز را با ایران مستقیما حل و فصل نمایند. شخصا بنظرم می رسد سفر اینده رییس جمهور احمدی نژاد و تیم همراهش به نیویورک امسال بسیار خبرساز خواهد بود (البته این پیش بینی سیاسی شخصی بنده است که می تواند درست و یا نادرست از اب در اید!). بخشی ازعلاقه دول غربی و هند و روسیه و چین و غیره برای رابطه با ایران عبارت است :
----------
1- پیشرفتهای چند سال اخیر علمی و صنعتی و نظامی ایران.
2- سابقه چند هزار ساله تمدن و فرهنگ غنی و انسانی و الهی ایران.
3- با سوادبودن بالای 85 درصد جمعیت ایران و تحصیلات عالی بخش عمده ای از ان و نیز جوان بودن بالای 50 درصد جمعیت.
4- موقعیت فوق استراتژیک و ژئو پلتیکی ( جغرافیایی و سیاسی) ایران.
----------
توجه به پیامهای نوروزی روسای جمهور امریکا و غیره و نیز برخی مقامات دیگر انها نظیر وزیرخارجه امریکا و غیره و برگزاری جشن جهانی نوروز به ابتکار رییس جمهور خلاق ایران دکتر احمدی نژاد با حضور سران کشورها و مقامات بلند پایه انها و نیز تحولات اخیر کشورهای عربی منطقه شاخ افریقا و خاور میانه همه گواه ان است که نقش و جایگاه ایران در منطقه و جهان بسرعت در حال دگرگونی است. بنطر می رسد همه مقامات و جناح های داخلی نیز در ایران به اهمیت این روند اگاهی و اشراف کامل داشته و دارند. و حاکمان کشورهای چون بحرین وعربستان و غیره برایشان مطلوب ان باشد که بر اختلافات داخلی و جناحی ایران حساب باز نکنند. انها خواهند دید که برغم ظاهری اختلافات سیاسی و جناحی همه برای تامین منافع و امنیت ملی متحد و یکدست عمل خواهند نمود و برای استمرار هویت و استقلال و قدرت و اقتدار همه جانبه ایران و ایرانی و با توجه به تحولات اخیر کشورهای خاورمیانه عربی نه تنها


اختلافات را کنار خواهند گذاشت که در سیاست و تاکتیک ها و تکنیک ها و روشهای دست یابی به اهداف سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بسرعت و بدقت تغییر و تحول لازم را بوجود خواهند اورد تا فرصت سوزی صورت نگیرد! ضمنا بسیار بعید است که ایران دیگر اجازه دهد روسیه و چین از برگ ایران در تصویب قعطنامه احتمالی دیگر در شورای امنیت ( بر علیه ایران) بهره برداری سیاسی و نظامی و اقتصادی ببرند و با سپر بلا قرار گرفتن ایران اسلامی در برابر امریکا و غرب !. چین و روسیه و هند غیره بدون کمترین هزینه ای در سایه امن قرار گرفته و از جیب و هزینه کردن های ایران در مقابله با غرب انها حداکثر سود همه جانبه را در مقابل حداکثر ضرر و فشار و گرفتاری برای جمهوری اسلامی ایران را نصیب خود گردانند !. باور نمی کنید صبر کنید و ببینید.!

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

دوشنبه 8 فروردین 1390
چرا در وب می نویسم

نویسنده: سعید شجاعی سعدی


"بنام انكه جان را فكرت اموخت --- چراغ دل بنور جان برافروخت"

چرا در وب می نویسم


Why i write political & peace issues on my weblogs!

ضمن شادباش مجدد سال نو 1390و نوروز باستانی و ارزوی صلح و امنیت و رفاه و اسایش عدالت و پیشرفت هر چه بیشتر برای همگان در ادامه فعالیت وبنگاری و در اغاز سال 90 بدینوسیله شرح مختصری از هدف خود در انجام چند ساله این فعالیت را به عرض و اگاهی شما خواننده عزیز می رسانم باشد مقبول نظر افتد.همچنین شما می توانید

تحلیل ها و طنز ها و پیشنهادات مهم وبلاگهای زیر بنده را بدقت بخوانید و اگر دوست داشتید مطالعه انها را به دیگران هم پیشنهاد نمایید.
------------------------
saadiman.blogsky.com--shogaiee.persianblog.ir--saadiman1.mihanblog.com
saadiman3.blogfa.com--shogaiee1.blogspot.com
-----------------
یاداوری و پیشگفتار -

همه مقالات چند سال اخیر بنده در وبلاگهایم نظر شخصی ولی تخصصی بنده (با سه مهارت تخصصی برنامه ریزی و صنعت جهانگردی و نیز کامپیوتر) است . که یا درستند و یا نادرست اگر درستند گوارای وجود و اگر نادرست بنویسید تا ارشاد گردم.

ضمنا اضافه می نمایم در چند سال اخیر انگیزه و هدف بنده سعید شجاعی سعدی از راه اندازی چند وبلاگ و قراردادن صدهها مقاله و تحلیل و طنز در انها ان بوده است تا ضمن جلوگیری از هر جنگ ناخواسته و غیر ضروری به مردم و میهن اسلامی عزیزمان همچنین بعنوان یک ایرانی در حد وظیفه (بطور خودجوشانه و بی انكه فردی حقیقی و یا حقوقی داخلی و یا خارجی ازمن خواسته باشد )و نیز در حد وسع و امکانات شخصی و همچنین با توجه به محدویتهای قانونی درجهت تامین هر چه بیشتر امنیت و منافع ملی مردم و دولت و کشور

عزیزم گام بردارم و از سوی دیگر بعنوان یک انسان در تعمیق روابط بین المللی کشور و دولت مطبوعم تلاش نموده و در جهت گسترش صلح و امنیت منطقه ای و جهانی و نیز حقوق بشر بمنظور جلوگیری از جنگ و کشتار و خونریزی و تجاوز منطقه ای و فرا منطقه ای را با توجه به امکانات و وسع و محدویتهای موجود کوشا باشم. در این راه تاکنون محرومیتها و سختیها و فشارهای گوناگون و فراوانی نصیبم شده است. اما با توکل بخدا و بدون هیچ طلبکاری و یا ادعایی ! صادقانه و صبورانه همه را تحمل نموده ام.در حالی که دیگران با اسمان و ریسمان كردنهایشان سخت در حال تامین و ارضای عطش بسیار شدید خود به "ثروت" و "شهرت" و "شهوت" و" قدرت" با هر روش و توجیه ممکن و بدون رعایت عدالت و حق و حلال و حرام بوده و هستند! بنده بدون کمترین رانت و ریالی دستمزد و منفعت و یا بی انکه برای نگارش این مقالات


و راه اندازی این وبلاگها کسی و یا نهادی از من انجام ان را خواسته باشد و یا کمکی حتی ناچیز در هیچ زمینه ای کرده باشند ! به انجام این مهم همت کردم تا اول شاید خدا وند بزرگ راضی گردد و دوم وظیفه و دین خود را بعنوان یک انسان و یک ایرانی به هموطن و همنوع خود انجام داده باشم تا صلح دوستی و برادری و كرامت انسانی و الهی و عدالت جای تجاوز و قتل و جنگ و خونریزی و نژاد پرستی استثمار و استعمار و تبعیض بی عدالتی را بگیرد . اینكه چقدر در انجام این مهم موفق بوده ام قضاوتش با شما است.اما شواهد دلالت دارند كه این همت و فعالیت ظاهرا چندان هم بی نتیجه و اثر نبوده است!.

سعید شجاعی سعدی
دوشنبه هشتم فروردین 90 - شیراز

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

جمعه 27 اسفند 1389
norooz & peace and human being!نوروز عشق بخدا و گسترش صلح و دوستی و انسانیت!

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

اخرین پست در سال 89
عید نوروز و سال 90 برهمگی ایرانیان دخل و خارج از كشور و بر همه ملل ساكن در فلات فرهنگی ایران از غرب چین گرفته تا البانی و كرواسی مبارك باد. همه روزتان نوروز و نوروزتان پیروز باد!.
-----------


یاداوری:
ادرس ۵ وبلاگ فعلی سعید شجاعی سعدی عبارتند از :

saadiman.blogsky.com-saadiman1.mihanblog.com-shogaiee.persianblog.ir-


saadiman3.blogfa.com- shogaiee1.blogspot.com

------------

ضمنا چند وبلاگ دیگر هم است که فعلا در انها مطلبی قرار نمیدهم و همچنین چند وبلاگ قدیمی تری که متاسفانه یا بدلیل هک و یا بدلیل اعمال نظر مدیران وبلاگستان عملا از رده و اختیاربنده خارج است هر چند عملا دسترسی همگان بجز یک مورد (saadman.mihanblog.com) در شبكه سایبری به انها فراهم است.
------------------
به هرحال امیدوارم توانسته باشم در طی چند سال فعالیت وب نگاری در زمینه طنز و تحلیل و پیشنهاد در مسایل خارجی جمهوری اسلامی ایران و در حد وسع خود(با توجه به سه مهارت تخصصی برنامه ریزی و كامپیوتر و صنعت جهانگردی خود) خدمت علمی و فرهنگی و سیاسی و انسانی و دینی خود را جهت تعمیق صلح و امنیت و كمك به كسب منافع ملی ( و نیز به گسترش صلح و امنیت منطقه ای و جهانی در حد توان و با توجه به محدودیتهای قانونی و عرفی )بخوبی انجام داده باشم انهم با تحمل همه مشکلات و گرفتاریها و ناجوانمردانه ترین اعمال زشت و خرد کننده اصحاب ریا و دغلكار سخت بدنبال (ثروت و شهرت و قدرت و شهوت) و بخشش همه جانبه و صادقانه و اختیاری همه انها ! و بی انکه ریالی رانت و یا کمترین امکاناتی برای خدمات فوق دریافت کرده باشم و یا این خدمات را بنا بخواست کسی انجام داده باشم و در نهایت فروتنی و بی انكه انتظار جبران و حس طلبكاری از کسی و یا نهادی را داشته باشم.! باشد تا رضای خدا را كسب كرده باشم و دین خود را به هموطن و همنوع ادا نموده باشم .----------------------------.
نوروز و مراسم ها و ایین های ان هزاران سال است كه به ایرانیان و مردم همه كشورهای واقع در فلات فرهنگی ایران زمین (و گاهی حتی به سایر ملل دیگر نیز )جان و امید به زندگی دوباره ای بخشیده است . بدون هیچ گزاف و خود بزرگ بینی ! ما مردمان ساكن در فلات ایران باید بپذیریم كه تقریبا هیچ ملت و اقوامی دیگر را نمی توان یافت كه تا این اندازه ایین ملی ان توانسته باشد در گذر هزاران سال ! اول باقی بماند و مردم پیوسته و هماهنگ و متحد و با تمامی وجود از زن و مرد و پیر و جوان به ان دلبسته باشند و در حفظ و اجرای ایین و مراسم های ان سخت كوشا باشند و دوم ایین و مراسم های ان تا به امروز توانسته باشد با كاركردهای بنیادی زیر هویت و شخصیت ملی و تاریخی ایرانیان و همه مردم عضو كشورهای فلات فرهنگی ایران را ایجاد و حفظ و انها را بالنده و پویا نماید.
-----
1- كاركرد اجتماعی
نوروز و ایین های ان توانسته است حیات اجتماعی و فرهنگی مردم ساكن در فلات فرهنگی ایران را شكل و قالبی همگرا و دیگر گرا بدهد كه نتیجه نهایی این همگرای و دیگر گرای همبستگی در نهاد خانواده و جامعه شهری و روستایی و نیز سطح ملی و منطقه ای و حتی در مواردی همنوایی اجتماعی و فرهنگی در سطح جهان قابل شناسایی است.
--------------

2- كاركرد سیاسی
نوروز و ایینهای ان در كنار سایر عناصر ملی و فرهنگی اقوام ساكن در فلات ایران - نه تنها در تشكیل" ملت و هویت ملی" نقش اساسی ایفا نموده كه همچنین نوعی همنوایی و هماهنگی و همكاری سیاسی بین دول و ملل ساكن در فلات ایران را سبب شده است. این فرایند مثبت یا از بروز جنگ در منطقه فلات فرهنگی ایران جلوگیری نموده و یا در صورت بروز ان از دامنه و وسعت و درازای ان تا حد قابل توجه ای (به
نسبت جنگ ها و درگیریهای جاری در سایر نقاط جهان)كاسته است.در ایام نوروز

حتی روسای جمهور و سران كشورهای قدرتمند و تراز اول جهان نظیر امریكا و اتحادیه اروپا را وا میدارد تا به ارزشهای انسانی این ایین الهی و انسانی اقوام ایرانی سرتعظیم فرود اورند ! عملی كه متاسفانه غرور و كبر سیاسی در غیر ایام نوروز اجازه انجام ان را به انها نمی داد كه اگر می داد مشكلات سیاسی بین ایران و غرب سالها بود كه حل شده بود و حق به حقدار رسیده بود!. و این همه مردم و دول دو طرف هزینه همه جانبه غیر ضروری را متحمل نمی شدند .

----------------
3- كاركرد اقتصادی
نوروز و ایینهایش همواره به تولید و مصرف كالا و خدمات در سطوح ملی و منطقه ای و جهانی رونق ویژه بخشیده است تا انجا كه می توان بدرستی ادعا نمود كه تقریبا در جهان كمتر ایین ملی را می توان یافت كه بتواند در مدت چند روز دهها میلیارد دلار كالا و یا خدمات را در یك كشور بفروش برساند. در ایام نوروز فرایند مبادلات مالی و تجاری و خدماتی در سطوح ملی و منطقه ای و جهانی بشدت افزایش مییابد و مسافرتهای چند ده میلیونی در سطح ملی و منطقه ای و جهانی بوقوع می پیوندد و تبادلات فرهنگی و علمی و فرایند فرهنگ پذیری و ارتباطات اجتماعی بسرعت و شدت كم سابقه به انجام میرسد. --------------
4- كاركرد حقوق بشری و انسانی

در طی هزاران سال
نوروز و ایینهای ان عشق و محبت به همنوع و نهایتا تامین صلح منطقه ای و جهانی و حقوق بشر را در حد امكانات و با توجه به محدودیتهای موازنه قوای بین المللی نظیر قدرت اقتصادی و رسانه ای و نظامی و تكنولوژیكی بسرعت گسترش داده است. كینه و دشمنی و انتقام و جنگ و غیره در نوروز معنی ندارد و بهترین گواه ان هم عدم تجاوز ایران به سایر كشورها حتی برای یكبار در طول تاریخ چند هزار ساله خود است. حتی هنگامی كه دول بیرحم و غارتگر و متجاوزان بی رحمی چون یونانیان تحت فرمان اسكندر و مغولان تحت رهبری چنگیز و نواده گان ان و اعراب و غیره به ایرانیان حمله ور شدند نه تنها نهاد نوروز و مراسمهای ان اجازه نداد هویت ملی و غرور و موجودیت ایرانیان و اقوام ساكن در فلات فرهنگی ان نابود گردد كه همه متجاوزین بیرحم و جلاد و خونریز را رام تمدن و ارزشهای انسانی و اسمانی خود نموده و انها را در فرهنگ خود ذوب و تا حد زیادی متمدن ساخته است.
----------------
پس بی دلیل نیست كه ما ایرانیان و همه ملل ساكن در فلات فرهنگی ایران زمین به این ایین بزرگ ملی و منطقه ای و جهانی درود می فرستیم و بی انكه بخواهیم بگوییم "هنر نزد ایرانیان است و بس!" (و بی انكه بخواهیم نقاط ضعف تاریخی خود را ندیده بگیریم و همه خوبیها را مال خود بدانیم و بدیها را متعلق به دیگران ! )به ایرانی بودن خود بدلیل فرهنگ و تمدن انسانی و لطیف و اسمانی و صلح طلبانه و صد البته فرهنگ ساز خود می بالیم و ارزو می كنیم كه همیشه جهان در صلح و دوستی و ارامش و رفاه و همبستگی و همدلی بسر برد و نه جنگ و خونریزی و استثمار و استعمار و تبعیض و ظلم و ستم و شكنجه و ریا و فریب فاصله طبقاطی و نژاد پرستی !
----
امین یا رب العالمین
سعید شجاعی سعدی- شیراز -5شنبه 26اسفند 89

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

چهارشنبه 25 اسفند 1389
notice to isreal & west and her...!هشدار به غرب و اسراییل و عوامل منطقه ای انها

نویسنده: سعید شجاعی سعدی


notice to isreal west & usa and her allies in persian gulf arab states for more
thinking about their recent policies for OCCUPATION of bahrian ....!.
you can read the rest in persian below.
said shogaiee saadi
-----------
ضمن تبریك پیشاپش عید باستانی نوروز به اطلاع می رسانم تحلیل زیر را بمانند شش سال گذشته بعنوان یك وبلاگنویس و یك شهروند ساده و بی ادعای ایرانی تقدیم شما خواننده عزیز می كنم و امیدوارم مفید فایده واقع شود و به سهم و اندازه و وسع خود بتواند جلوی جنگ و كشتار و خونریزی را بگیرد و دوستی و صلح و همكاری و امنیت را در منطقه و جهان فراهم سازد. مثل همیشه یاداور می شوم این تحلیل نظر شخصی ولی تخصصی بنده است كه یا درست است و یا نادرست ! اگر اولی گوارای وجود و اگر دومی نظرتان را بنویسید تا ارشاد گردم!.
--------
"درخت دوستی بنشان كه كام دل ببار ارد ----نهال دشمنی بر كن كه رنج بی شمار ارد"
امین یا رب العالمین !.
سعید شجاعی سعدی
---------------
تجاوز و اشغال نظامی عربستان و امارات و كویت و غیره به بحرین و كشتار بی شرمانه مردم (شیعه و سنی )مظلوم و بی پناه بحرین با هر توجیه غیر منطقی و غیر قانونی و ضد انسانی كه در حال انجام است ! را نباید تنها اقدام چند دول كوچك منطقه فوق حساس خلیج فارس نظیر عربستان و كویت و امارات و غیره برای نجات خود و حاكم مستبد و خونریز بحرین از دست مردم به پا خواسته كشورهای خویش دانست .
------------------
بلكه بنظر من این اقدام تجاوركارانه دلالت بر برنامه ای وسیع و بسیار خطرناك دارد كه امریكا و غرب برای منطقه خاور میانه و شمال افریقا تدارك دیده اند تا اول منافع سیاسی و بویژه منافع اقتصادی و و صد البته منابع نفتی را در این مناطق به سلطه مستقیم خود در اورند و دوم ایران اسلامی را در یك فرایند غافلگیرانه ای قرار دهند كه یا وضع موجود را بپذیرد و یا با ان به مخالفت عملیاتی بر خیزد كه در حالت اول منافع و هدف و اقتدار و نفوذ انها در منطقه فراهم شده است و در حالت دوم اینبار نه با توجیه دست یافتن ایران به انرژی هسته ای و نیز بهانه حقوق بشر و تلاش ایران برای كسب و ساخت بم اتم بلكه اینبار با توجیه و بهانه دخالت ایران اسلامی در امور كشورهای دیگر و لزوم مقابله فوری با ان مثلا اسراییل و ناتو با همكاری و دخالت مستقیم و اشكار كشورهای عربی منطقه خلیج فارس ایران را مورد حمله نظامی قرار دهند!!! .
---------------------
در اجرای فرایند فوق غرب و امریكا و (در پشت پرده اسراییل ) نقش كلیدی را برای عربستان و كشورهای ثروتمند عربی و كوچك منطقه خلیج فارس تعریف و تدارك دیده اند كه بحرین تنها پرده اول این نمایش است تقریبا هیچ جای شك و تردیدی نیست كه اگر اشغال و كشتار مردم بحرین توسط این كشورهای كوچك خلیج فارس نتیجه داد مرحله بعدی اشغال لبنان توسط عربستان و كشورهای امارات و كویت و... با توجیه دعوت گروه سعد حریری و متحدان ان برای لشكر كشی احتمالی به لبنان است تا مثلا حزب الله را با حمله و هماهنگی كامل با امریكا و ناتو و اسراییل نابود گردانند !!! و اگر در انجام این طرح موفق شدند پرده سوم اشغال نوار غزه و نابود كردن حماس به بهانه دعوت دولت فلسطین به رهبری عباس در كرانه غربی رود اردن خواهد بود و باز اگر انجاهم نقشه گرفت نوبت اشغال پاكستان و افغانستان و غیره خواهد رسید !!!.
------------------------------------
امریكا و غرب وقتی این برنامه را تدارك دیدند كه دخالت عربستان در یمن چندان توسط كشورهای منطقه و جهان با مخالفت معنی داری روبرو نگردید و نتایج نسبی مورد نظر امریكا و غرب را هم فراهم ساخت !!! لذا در حال حاضر هم دولت فهد بعلت عدم مقابله به اقدام دخالت و لشكر كشی به یمن اعتماد بنفس كاذب و خطرناك پیدا نموده است و هم امریكا باور ! كرده است كه عربستان و كشورهای عضو پیمان خلیج فارس این توان را دارند تا بعنوان بازوی نظامی و سیاسی و اقتصادی غرب و اسراییل وارد عمل شوند ! با این كار امریكا و دول مستبد عربی فكر می كنند كه ! توجه مردم این كشورها از استبداد و وابستگی دول خود بغرب و حس ضعف و نوكر صفتی و خیانت به امت اسلامی به حس اقتدار و قدرت كاذب تغیر جهت خواهد داد! و ضمنا تظاهرات و قیامهای جاری مردم بر علیه انها قطع خواهد گردید و مردمان عربستان و امارات و غیره از سرنگونی حكام وابسته و فاسد و جبار و خونریز خود منصرف می شوند و حاكمان را چون بت خواهند پرستید!!! .
-------------------
اما همه دیدیم بفوریت اشغال بحرین نه فقط مخالفت منطقی و هوشمندانه ایران را بر انگیخته است بلكه بدلیل بدعت و نتایج بسیار خطرناك ان( هیچ بعید نیست یك جنگ همه جانبه منطقه ای و حتی یك جنگ جهانی بر اثر اجرای این سیاست بوقوع بپیوندد! چرا كه روسیه و هند و چین و غیره در چنین صورتی بشدت برای تمامیت ارضی و منافع سیاسی و اقتصادی خود احساس خطر خواهند كرد و بعید نیست مستقیم و یا غیر مستقیم وارد عمل شوند و اوضاع خواسته و نا خواسته از كنترل همه در رود !) لذا صدای كنفرانس اسلامی و اتحادیه عرب و حتی تركیه و سوریه و ... را نیز بفوریت بر انگیخته است .
-------------------------
بنظر می رسد ایران در ضمن انجام نهایت حمایت معنوی از مردم مظلوم بحرین و سایر ملل تحت ستم عربی و در این مورد مشخص برای مقابله با كشتار و جنایات ارتش عربستان و امارات غیره در بحرین باید هوشمندانه عمل نموده و مواظب باشد تا به دام و تور گسترانیده شده غرب و اسراییل نیفتد !.(كه انشالله هم نخواهد افتاد)
----------------
همچنین بنظر میرسد متاسفانه دولت اوباما با القای نئو محافظه كاران جنگ طلب و زورگو و افراطی (ولی پر نفوذ در امریكا )بجای تامل و تسامع و پذیرش واقعیات منطقه- در حال "تغییر" !!! مواضع خود و نزدیك شدن به سیاستهای بوش پدر و بویژه بوش پسر است!. ایران باید بدور از مسایل حاشیه ای به خنثی سیاستهای فوق بپردازد و خود نیز بدام تور انها نیفتد . كه قطعا چنین نخواهد شد و غرب و اسراییل بجای ادامه این سیاستها دیر یا زود در خواهند یافت كه چنین سیاستی حتی در كوتاه مدت جواب نخ.واهد داد چه برسد به بلندمدت ! و تنها راه حل همه مشكلات منطقه پذیرش واقعیتهای منطقه و كنار امدن با انها است و نه انكار واقعیت و پذیرش توهم و خیالات خام و تكیه به دولی كه حتی در اداره خود مشكل دارند و مردمانشان مخالف انها هستند! امریكا و غرب و اسراییل باید بدانند !جایگاه عربستان و كشورهای كوچك منطقه خلیج فارس فقط در حد و اندازه خودشان است و نه كم و یا زیادتر! حساب باز كردن غیر منطقی و اتباه امریكا و غرب و اسراییل به عربستان و كویت و امارات و غیره بمانند ان می ماند كه خلبان یك ارباس خلبانی را به یك نوجوان مسافر بسپارد شك نكنید كه در چنین صورتی سقوط و نابودی و ضرر همه جانبه هم حتمی خواهد بود و هم سنگین .
-----------
من شخصا ارزو و دعا می كنم كه امریكا و غرب و اسراییل و حكام تحت فرمان انها تا دیر نشده اشتباهات محاسبه خود را درك كرده و انها را اصلاح كنند كه بقول اعر بزرگ سرزمین ما
--------------------
"من انچه كه شرط بلاغ است با تو می گویم ----تو خواه از سخنان من پند گیر و خواه ملال!!!!."
---------
هرچند ما ایرانیان یك ضرب المثل خوب و پر مغز دیگر هم داریم كه
می گوید: " نرود میخ اهنین بر سنگ"!.

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

جمعه 20 اسفند 1389
بنی ادم اعضای یکدیگرند...My deep sympathy

نویسنده: سعید شجاعی سعدی


My deep sympathy to Japanese people & govt. for today earthquake and Tsunami ! and also i express my sympathy to the Lybia defendless people which is being killed by massacre cruel regime of ghazaffi and his grubs .
---------------------
بنی ادم اعضای یکدیگرند
که در افرینش زه یک گوهرند
---------
چو عضوی بدرد اورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار
---------
تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت دهند ادمی !

---------------

در این دقایق و ساعات دو فاجعه انسانی و طبیعی مردم دو کشور را بکام خود گرفته است که اولی کشتار بیرحمانه مردم لیبی توسط سرهنگ قذافی و فرزندان و مزدروان بیرحم و خونریز ان و دومی فاجعه طبیعی زلزله و پیامد بسیار شدید سونامی حاصله از زلزله امروز جمعه بیست اسفند 89 برابر با 11 مارچ 2011 است که شواهد و گزارشات رسانه ای گواه تلاف انسانی فراوان و صد البته خسارات بسیار شدید مالی در ژاپن است . برای ما ایرانیان که کشورمان روی گسلهای فراوان و مهلک و کمربند زلزله قرار دارد و تاکنون دهها زلزله مخرب و کشتارگر را تجربه نموده ایم راحتر و بهتر درد و مسایل و سختیهای فراوانی را که مردم ژاپن در این ساعات به ان گرفتار شده اند را درک می کنیم و شخصا در سالهای نه چندان دور بدلیل حضور در مناطق زلزله زده بعنوان امدادگر داوطلب هلال احمر معنی و حس یک زلزله زده را خوب می فهمم (هر چند ما در ایران خوشبختانه تا انجا که من می دانم تا کنون سونامی بعد از زلزله در مناطق ساحلی شمال و جنوب کشور نداشتیم) بهر حال بعنوان یک شهروند ساده ایران و یک وبلاگ نویس به مردم و دولت

------------------
ژاپن تسلیت و همدردی خود را اعلام داشته و از خدا وند قادر متعال سلامتی مجروحان و صبوری بازمانده گان را خواستارم و برای مردم بی پناه لیبی پیروزی هرچه زودتر را مسئلت می نمایم . بسیار شرم اور است که دول غربی و عربی در ناجوانمردانه ترین شکل ممکن و در نهایت بی وجدانی و سیاست زده گی و منفعت طلبی ساکت مانده و با سکوت خود به دیکتاتور دیوانه مجوز کشتار بیشتر مردم بیگناه و بی دفاع لیبی را می دهند. شرم اور است که انهایی که 24 ساعته در رسانه های خود دم از حقوق بشر می زنند چطور برای منافع سیاسی و اقتصادی و کسب نفت مرغوب و سبک لیبی همه چیز را زیر پا می گذارند و نظاره گر جنایات جنگی شدید قذافی و مزدورانش برعلیه بشریت می نشینند. خدایا انسان امروز به کجا می رود. به کجا ؟!!!.
-------------------------
سعید شجاعی سعدی

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

پنجشنبه 12 اسفند 1389
بازی سیاسی روسیه و چین با ایران و غرب تا كی و به چه قیمت؟!

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

نزدیك 15 سال است كه متاسفانه روسیه با پیش كشیدن بهانه های مسخره و نخ نما ی به اصطلاح فنی و مالی از اتمام نیروگاه بوشهر و تحویل ان به ایران اسلامی طفره میرود و هر بار هم كه غرب برهبری امریكا بنا به سیاستهای زورگویانه و تبیعض امیز و یك بام و دو هوا ی خود در منطقه قصد تحریم و یا صدور قطعنامه ضد ایرانی را داشته است ابتدا روسیه و در مرحله بعد چین وارد عمل شده و اول ادای حمایت از ایران را در می اورند و مستمرا عدم ضرورت تصویب قعطنامهرا اعلام می كنند ولی بعد از چانه زنیهای فشرده اشكار و پنهان با گرفتن امتیازات سیاسی و اقتصادی و امنیتی از غرب و بویژه از امریكا عملا و اشكارا با تغییر موضع 180 درجه ای مستقیما به قعطنامه ضد جمهوری اسلامی ایران رای مثبت می دهند و یا با عدم استفاده از حق وتوی خود به قعطنامه امكان تصویب و اجرا می دهند. اخرین مورد از این سیاست نخ نما اعلام رسمی وزیر امور خارجه روسیه در كنفرانس اتحادیه اروپا در سه روز قبل است كه گفت" مشكل "فنی نیروگاه بوشهرتا سه ماه اینده حل خواهد شد!!!. احتمالا روسیه بو برده است كه ممكن است امریكا در صدد تصویب قعطنامه ای جدید است و برای بالا بردن نرخ اول اعلام می دارد كه دیگر نیازی به قعطنامه جدید بر علیه ایران نیست ! و بعد هم خبر رفع مشكل نیروگاه بوشهر تا سه ماه اینده را اعلام می كند تا به غرب و امریكا بفهماند با انها و اماده معامله است!!! .


-----------------

راستی اخر این سیاست ریا كارانه و ناجوانمردانه روسیه چیست و كی انها می خواهند بفهمند كه ایران اسلامی با قرار گرفتن در مقابل سیاستهای زورگویانه غرب عملا روسیه را بدون كمترین هزینه ای در حاشیه امن قرار داده است چرا كه در صورت اشتی ایران و غرب و تجدید رابطه این دو بنظر می رسد امریكا و غرب عملا جلو سیاستهای روسیه می ایستند. بنظر می رسد امروزه غرب و امریكا بخاطر انچه كه باصطلاح خطر هسته ای و نفوذ ! ایران اسلامی می خواند حاضر شده است تا برای جلب همكاری روسیه و چین بسیاری از سیاستهای كنونی این دو كشور را نادیده بگیرد سیاستهای كه اگر روابط ایران و غرب عادی بود عملا مخالفت و مقابله گسترده غرب و بویژه امریكا را با روسیه و چین را در پی داشت !!!. حال پرسش این است

-----------------


چرا روسیه و چین قدر ایران را نمی دانند و بجای كمك به تقویت پایه های امنیت ایران اسلامی كه غیر مستقیم تضمین كننده امنیت همه كشورهای منطقه و منجمله كشور روسیه و چین است ! مرتبا در امور ایران كارشكنی میكنند اگر نگوییم متاسفانه از پشت خنجر می زند!!!؟ . لغو قرارداد فروش سامانه دفاع موشكی اس 300 و كارشكنی و تاخیر 15 ساله در تحویل نیروگاه بوشهر و شركت فعالانه و دلال گونه در تصویب قعطنامه های ضد ایرانی در شورای امنیت و اشكالتراشی در تعیین مرزهای ابی و تقسیم عادلانه دریای خزر بین اعضا - فقط مواردی ناچیز از سیاستهای نادرست و نیز نا دوستی و نامهربانیهای كشور دوست و همسایه شمالی ما روسیه است. امید كه دولت پرزیدنت مدودف و نخست وزیر باهوش و قدرتمند و پر نفوذ ان یعنی پرزیدنت سابق پوتین قدر ایران اسلامی را بداند و اینقدر ایران همسایه! را به دیگران انهم برای منافع زودگذر نفروشد!.و اگر خوب فكر كنند ایران اسلامی در واقع چون سدی عظیم مانع اجرای سیاستهای ضد روسی غرب بر علیه روسیه است! . ادم عاقل این سد را تقویت می كند یا در صدد تضعیف ان بر می اید ؟! اینده جواب این سئوال را در همكاری یا عدم ان اثبات خواهد نمود!.--------------


تحقیقا بنظر می رسد غرب و روسیه و چین و هند و بقیه كشورهای اسیا یی واقعا نیاز به همكاریهای همه جانبه با ایران برای تحكیم صلح و امنیت منطقه ای و جهانی دارند دارند تا رقابتهای كور و كسب منافع زودگذر ! . ایران را دست كم نگیرید كه ایران در كنار چند كشور انگشت شمار دیگر می رود تا در اینده نزدیك یكی از قدرتهای مهم اقتصادی و علمی و فرهنگی و سیاسی و البته نظامی جهان گردد.این واقعیتی است كه اگر هم اكنون ان را درك نكنید اینده ان را به شما اثبات و تفهمیم خواهد نمود . ایران و ایرانی بازی نمی خورد اگر صبوری می كند از تمدن و فرهنگ ده هزار ساله و ادب و اینده نگری او است و نه چیزی دیگر.

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

چهارشنبه 11 اسفند 1389
هدف نهایی ناتو برهبری امریكا برای حمله احتمالی به لیبی چیست؟

نویسنده: سعید شجاعی سعدی


هدف نهایی ناتو برهبری امریكا برای حمله احتمالی به لیبی چیست؟
بنظر می رسد ناتو در حال انجام تداركات و تهیه مقدمات لازم جهت حمله همه جانبه به سرهنگ قذافی و مزدورانه بیرحم و خونریز او میباشد.هرچند
در شقاوت و جنایات جنگی دولت قذافی و مزدوران خارجی او بر علیه مردم به پا خاسته لیبی جای هیچ تردیدی نیست!. و صد البته در ضرورت انی حمایت همه جانبه جهانی از قیام مردم لیبی و جلوگیری از كشتار وحشیانه انها توسط مزدوران قذافی هم جای هیچ شكی نیست!.
----------------------
اما فقط یك پرسش خیلی كوچك ! باقی می ماند و انهم این است كه چرا ناتو برای جلوگیری از كشتار چند میلیون افریقایی در رواندا و... در چند قدمی ! لیبی چنین دلسوزانه ! اقدام نكرد.
------------
من خیلی فكر كردم ! فقط به نتیجه زیر رسیدم !

و انهم این است كه لیبی یكی از بهترین و گرانترین و سبكترین نفت جهان (برای پالایش هزینه و وقت كمتر و نتیجه و راندمان بسیار بیشتر از نفت سنگین ) را دارا است . نفت لیبی حتی از نفت برنت دریای شمال (انگلیس) هم مرغوبتر است !. پس طبیعی است كه حس انساندوستی صاحبان تراست های عظیم جهانی نفت برحم اید! و از انجا كه مردم ساكن در مناطق دیگر افریقا چون فقیر و بی نفت هستند ! لذا انها ارزش كمك و جلوگیری از كشتارشان را ندارند!(؟) پس حالا اگر مردند و قتل عام شدند خوب سرنوشت و شانس و اقبالشان همین بوده و اصلا به كسی ربطی ندارد كه به كمك انها بشتابند !.
--------------
چی؟ پرسیدید مگر قذافی به ناتو نفت با تخفیف ویژه و از كیسه مردم فقیر(بخوانید ثروتمند) لیبی نمی دهد؟! پس چرا حالا بر علیه مهره صمیمی و دوست داشتنی ! خود برخاسته اند؟! .
پاسخ ساده است: مردم ستمدیده لیبی با الهام از انقلاب 57 اسلامی ایران و قیامهای در حال پیشرفت مردم كشورهای مصر و تونس و یمن و بحرین و ... بیدار شده اند ! فهمیده اند دهها سال ثروت خداداده انها تارج شده است و انها فقیر و گرفتار و عقب نگه داشته شده اند. پس در چنین شرایطی ! برای حفظ نفوذ و منافع نفتی و سیاسی و امنیتی ناتو در لیبی و شاخ افریقا و دریای مدیترانه باید به كمك مردم لیبی شتافت و قذافی ستمگر (كه تا همین چند روز قبل دوست و متحد غرب محسوب می شد) را با حمله نظامی سرنگون نمود! اگر كشته شد كه عالی است! و اگر زنده ماند او و خانواده و مزدورانش را به اتهام "جنایت علیه بشریت" ! به دادگاه بین المللی لاهه تحویل داد تا به سزای اعمالشان رساند ! این راز عدالت غربی برای گسترش صلح و دوستی و اعمال عدالت و امنیت و حقوق بشر در دنیا است !. باور نمی كنید! خوب نكنید! زور كه نیست! این هم تحلیل منه دیگه .

---------------------
از جدی و شوخی گذشته بنظر می رسد باید بطور انی همه جهانیان بكمك مردم بینوای لیبی بشتابند كه در غیر این صورت ممكن است سرهنگ قذافی و مزدورانه جنایتكارش یكی از بزرگترین كشتار غیر نظامیان تاریخ جهان را برای ماندن بر سر قدرت در مورد مردم لیبی بثبت برساند .

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

پنجشنبه 5 اسفند 1389
دونكته ! اولی مسرت بخش و دومی مسرت بخش همراه با نفرت ! و البته بغض اور!

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

دونكته ! اولی مسرت بخش و دومی مسرت بخش همراه با نفرت ! و البته بغض اور!

نكته اول- در نهایت مسرت و خوشحالی بعد از نزدیك به 32 سال دو ناو گروه اموزشی نیروی دریایی ایران اسلامی توانست از كانال سوئز عبور كرده و وارد دریای مدیترانه گردد و لحظاتی قبل بنقل خبرگزاریهای بین المللی در بندرگاه سوریه پهلو گیرد. این كار بخودی خود چیز فوق العاده و غیر عادی نیست چرا كه همه نیروهای دریایی صاحب تكنلوژی و نیروی انسانی ماهر و مجرب در امر دریا نوردی برای انتقال دانش و مهارت به نیروهای تازه وارد خود به چنین سفر های در همه نقاط جهان دست می زنند اما انچه كه این سفر را مهم و رسانه ای كرده است دو علت دارد :
1- تبلیغات شدید رسانه ای دولت اسراییل برای مصارف داخلی و نیز تحریك ناتو به مقابله احتمالی !(؟) در باره سفر این دو ناو اموزشی بود . و
----------------
2- اگر شد جلوگیری از تكرار مجدد چنین سفری از سوی نیروی دریایی ایران ! در اینده و اگر نشد حداقل از شدت و علاقه دول و ملل منطقه (بویژه بعد از قیام های تونس و مصر و لیبی و بحرین و یمن و ... ) به گرایش و یا اتحاد با ایران در اینده بوسیله ترساندن انها كم كند!.
----------------
بنظر میرسد همه جهانیان دیدند كه اسراییل در دومی ناكام بوده است ! چرا كه نفس عبور این دو ناو گروه اموزشی از كانال سوئز دال بر بی اثر بودن جنگ روانی اسراییل بر علیه ایران بوده است و در مورد اولی هم اینده نشان خواهد داد كه به احتمال زیاد ایران ارسال ناوگروهای اموزشی نیروی دریایی خود را نه تنها به مدیترانه كه به همه نقاط جهان با رعایت قوانین بین المللی اعزام خواهد نمود .پس بهتر و مطلوب بنظر می رسد اسراییل با قبول واقعیت های منطقه بجای شر افرینی نهال دوستی و احترام بنشاند كه ثمره اولی جنگ و نابودی و ثمره دومی دوستی و همكاری و منافع و عزت و سعادت و صلح و پیشرفت همه كشورهای منطقه (ومنجمله خود اسراییل ) است.
-------------
من بعنوان شهروند بی ادعا و ساده و یك تحلیلگر اینترنتی مسایل بین المللی مرتبط با منطقه و ایران عزیز اصلا و ابدا! به دولت تندرو و جنگ طلب و كشتارگر كنونی اسراییل امیدی برای درك واقعیت های منطقه و ایران ندارم ! .اما شاید در اینده مردم اسراییل با گزینش یك دولت صلح طلب و همگرا با ملل و دول منطقه بتواند سركار بیاید و با محوریت ایران اسلامی حقوق حقه ملت فلسطین و سوریه و لبنان و ... را طی یك فرایند و پیمان فراگیر و گسترده صلح به انها واگذارد ! تا منطقه بجای جنگ و خونریزی به صلح و پیشرفت رفاه و امنیت همه جانبه برسد(شاید شما خواننده محترم این سطور این امید را یك رویا و غیر قابل دسترسی محسوب نمایید! اما بنده اعتقاد دارم بلاخره دیر یازود همه دول و ملل منطقه در خواهند یافت كه راهی بجز مذاكره و در نظر گرفتن احترام و حقوق همه طرفها و برقراری صلح و قبول واقعیت های منطقه و جهان نخواهند داشت. چرا كه در غیر این صورت جنگ های دو جانبه و یا چند جانبه بین دول و ملل منطقه عملا زمینه عقب ماندگی همه جانبه و نابودی و یا هرز و پرت منابع مالی و انسانی هر چه بیشتر همه كشورها و نهایتا شروع جنگ جهانی با تلفات بسیار بسیار زیاد و نابودی همه و یا بخش زیادی از محیط زیست و كره زمین را سبب خواهد گردید! كه انشاالله كار به انجا كشیده نخواهد شد )
--------------------------
---------------------
-----------
نكته دوم- انقلاب ملل عرب به لیبی هم رسید . اما ضمن انكه بدلیل مقاومت مردم یكی پس از دیگری سنگرهای دیكتاتور لیبی فرو می ریزد و انقلاب مردم لیبی در ساعات و یا روزهای اینده به پیروزی خواهد رسید و این نكته مسرت بخش داستان است !.اما بیرحمی و وحشیگری و شقاوتی كه نیروهای مزدور سرهنگ قذافی در كشتار مردم لیبی( از زمین و هوا و دریا ) بكار گرفته است روی هیتلر و چنگیز و اتیلا و... را سفید نمود چراكه انها حداقل این بلاها را سر ملل و مردم دیگر می اورند و قذافی بر سر مردم خود فرو می اورد!!!.
---------------
همه باهم دعا می كنیم خدا نسل و شر همه دیكتاتنورها و جناتكاران حیوان صفت را از سر همه ملل و كشورهای جهان بر دارد.و انشالله با همت و درایت و همبستگی دولت و مردم و رهبری فرزانه انقلاب اسلامی ایران پیشرفت و سعادت و رفاه و كرامت كامل و همه جانبه ایران در كمترین زمان ممكن به سر منزل مقصود برسد . امین!.
----------------

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

چهارشنبه 27 بهمن 1389
مراقب حمله غافلگیرانه احتمالی اسراییل و حامیانش باشیم !!!

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

مراقب حمله غافلگیرانه احتمالی اسراییل و حامیانش باشیم !!!
اسراییل و امریكا و متحدانشان در طول تاریخ حیاتشان و بویژه بعد از پایان جنگ جهانی دوم تا كنون نشان داده اند كه اگر(تاكید می كنم اگر) قصد حمله به كشوری را داشته باشند ! این كار را در نهایت غافلگیری انجام می دهند! در این روزها كه توجه همگان به موضوع اغتشاشات 25 بهمن و تبعات ان است ارتش و سپاه و ... بنظر می رسد باید كاملا مراقب باشند تا خدای ناكرده غافلگیر نشویم.
-----------------
هرچند بنده امكان چنین عملی را بدلیل واكنش بسیار شدید ایران اسلامی و نهایتا تبدیل شدن منطقه به اقیانوس اتش و خون ! و شاید هم اغاز جنگ جهانی سوم با تلفات بسیار فاجعه بار و امكان نابودی كامل محیط زیست و احتمالا حیات بشر ! بسیار ضعیف و در حد صفر می دانم اما اگر به حوادث حدود شش دهه اخیر جهان خوب توجه كنیم وقوع چنین عملی هرچقدر هم غیر ممكن بنظر برسد در عمل امكان وقوع دارد.
----------------------
یاداوری این نكته را هم مطلوب می می بینم كه چنان كه در تحلیل های شش ساله گذشته وبلاگهایم اشاره كردم اینده روابط دوستانه ایران اسلامی و غرب و نهایتا حل و فصل مسئله فلسطین و اختلافات اسراییل و اعراب با محوریت جمهوری اسلامی و تركیه و .... را ممكن و شدنی پیش بینی می كنم و این برغم اسمان تیر و تار و ابرهای سیاه و زمختی است كه هم اكنون در اسمان روابط جمهوری اسلامی ایران و غرب مشاهده می گردد!می باشد.
-------------
بهر حال تا رسیدن به ان نقطه حواسمان دو چندان! و اهم دو فی الاهم ما صد چندان باد ! تا استقلال و تمامیت ارضی و جان و مال و دین وكرامت ملت سرفراز و كهن ایران عزیز محفوظ ابدی گردد .انشالله.

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

سه شنبه 26 بهمن 1389
اغتشاش و تظاهرات و نقش رسانه های غربی و جایگاه مناقع ملی ما!

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

هر كشوری كه جز اقمار و یا همراه و مطیع سیاستهای غرب و بویژه امریكا نباشد .اگر همه حسن و خوبی و زیبایی عالم را داشته باشد زشت و بد عالم است!. برعكس اگر كشوری و حكومتی به غرب و امریكا وابسته باشد و مطیع و هماهنگ و همراه او باشد اگر دزد و دیكتاتور و بیرحم و كشتار گر مردم خود هم باشد ! اصلا كسی حق ندارد بد او را بگوید چرا كه خوب عالم است ! حالا مگر اش انقدر شور شود و مهره انقدر بد نام و كثیف و
سوخته باشد كه تاریخ مصرفش بگذرد در این صورت خود ایشان زمینه بركناری و فرار ان را فراهم می سازد تا منافع غرب در ان كشور حفظ گردد.

-----------------------
تحقیقا و بطور متقن می توان ادعا نمود كه تنها و تنها (حداقل در منطقه خاورمیانه) این انقلاب اسلامی مردم ایران بود كه با رهبری اگاه و قاطع و با بهره گرفتن و اگاهی كامل از موقعیت فوق استراتژیك خود و نیز با بهر گیری از تضاد و رقابت دو ابرقدرت وقت (شوروی سابق و امریكا ) بدون كمترین كمك خارجی به پیروزی برسد.رشد و نمو نماید و هم اینك ایران را به یكی از كشورهای پیشرفته منطقه تبدیل نماید. طبیعی است تبیض
و بی عدالتی و نارسایی و كمبود و اشكال هنوز فراوان باشد!مهم این است كه همه تلاشها و فعالیت ها در سمت و سوی حل و فصل همین اشكالات و كمبودها جهت
گیری شده باشد كه الحق این كار در دولت دهم انجام شده است و یا در دست انجام است.
----------------
ایرانی كه
به اعتراف دوست وبیگانه به یكی از پیشرفته ترین كشور تولید گر تكنولوژی در اكثر زمینه ها در منطقه تبدیل شده است و باز هم پیشرفتهای بیشتر در راه است.
در چنین صورتی ایا امریكا و به طبع ان غرب حق ندارند!
با بكارگیری رسانه های فارسی زبان خود و با سوی استفاده از بی سلیقگی تصمیم سازان و برنامه سازان
صدا و سیمای جمهوری اسلامی

(كه بدلیل محدویت ها و ترس از زیر سئوال رفتن عملا بخش عمده ای از مخاطب جوان خود را مفت و مجانی و ناخواسته و غیر مستقیم وادار به پناه بردن به شبكه های ماهواره یی
خبری و تفریحی غربی كه بزبان فارسی برنامه پخش می كنند رهنمون می سازند)
تلاش كنند تا ایران را ناامن نماید؟! اینكه دلیل اغتشاش
و اعتراض و تظاهرات چیست و طرفین اعتراضات چه كسانی هستند اساسا
و مسئله چیست و حق با كیست اصلافرقی برای انها نمی كند مهم این است همه چیزبهم بریزد! اگر شد برای همیشه و اگر نشد برای چند ساعت وچندروز و چند ماه و چند سال!
----------
با این اوصاف وظیفه یك شهروند ساده و یك جوان ایرانی-و اصلا نه ! یك سیاستمدار و مبارز و مومن و متعهد ایران و اسلام دوست چیست؟!.من كه فكر می كنم پاسخ خیلی ساده است ! حفظ همبستگی و وحدت و منافع ملی و تمامیت ارضی و استقلال و دلسرد كردن همه كشورهای زورگو و متكبر و نیزهمه انهایی كه تجزیه ایران و كشتارهای نوع لبنان و عراق و افغانستان و ... را برای ایران و -ایرانی تدارك دیده اند. بنظرم می رسد كه نهایتا همه كشورها و جریانات خارجی راهی بجز كنار امدن و تحمل ایران مستقل و متحد و قوی را ندارند.

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

یکشنبه 24 بهمن 1389
سیاست تغییر پرزیدنت اوباما و تحولات اخیر كشورهای عربی

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

اینده مصر بعد از سرنگونی مبارك

سرانجام 18 روز بعد از شروع قیام و انقلاب مردم مصر در 22 بهمن 89 به بار نشست و مبارك دیكتاتور سرنگون واز مصر فرار كرد و به مكانی رفت كه تا این لحظه برای جهانیان نامعلوم است؟! (درست در روز سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران كه در 22 بهمن 57 پیروز گردید).انقلاب مصر بدنبال قیام و پیروزی انقلاب مردم تونس بوقوع پیوست كه در انجا نیز بن علی حاكم دیكتاتور و دزد و جبار تونس بعد از سرنگونی به عربستان فرار نمود!


این دو پیروزی همه ازادیخواهان و عدالت طلبان و حامیان حقوق بشر را در سراسر جهان خوشحال و امیدوار نموده است كه بساط حكومتهای جبار و دیكتاتور و دزد و خیانتكار و مستبد و وابسته از همه ملل دنیا جمع گردد. بدون تردید این دو انقلاب مستقیم و یا غیر مستقیم از انقلاب اسلامی ایران تاثیر پذیرفته اند( این كار طبق یك سنت و روییه تاریخی صورت می پذیرد كه بر اساس ان تحولات سیاسی ایران زمین فورا و یا بتدریج بر تحولات كشورهای منطقه و بویژه كشورهای عربی تاثیر گذاشته و می گذارند- به انقلاب مشروطه و نهضت ملی شدن نفت توسط دكتر مصدق و با همراهی ایه الله كاشانی و نیز انقلاب اسلامی بهمن 57 از نمونه های چنین فرایندی است).


--------------------------------------


اما بنده بعنوان یك شهروند ساده ایرانی و یك تحلیلگر اینترنتی روابط و مسایل خارجی جمهوری اسلامی ایران ضمن انكه از اعماق وجودم از این دو پیروزی خوشحالم و امید انرا دارم تا این دوكشور و همه ملل عرب و غیر عرب منطقه و بطور كلی همه كشورهای دنیا به صلح وازادی و عدالت و رفاه و پیشرفت همه جانبه دست پیدا كنند اما هر چه می خواهم بخودم بقبولانم كه سیاست رسمی (پرزید نت اوباما چه در دوران مبارزات انتخاباتی او و چه بعد از پیروزی و انتقال به كاخ سفید) یعنی سیاست "تغییر" در پیروزی این دو قیام (چه مستقیم و چه غیر مستقیم ) نقشی نداشته است نشد كه نشد!.اولین دلیل ساده بنده هم وجود قدرت در دست شورای عالی فرماندهی ارتش مصر و انتقال قدرت به نخست وزیر تونس بعد از پیروزی انقلاب در تونس و مصر است.انشالله من اشتباه فهمیده باشم اما بنظر بنده انچه در این دوكشور اتفاق افتاده است رفتن دو رییس جمهور بدنام و دو مهره سوخته غرب بوده است بدون انكه ساختار سیاسی و امنیتی و سیاست خارجی انها دچار تغییر و دگرگونی اساسی گردد.
بنظر می رسد در قرن 21 و در "دهكده كوچك جهانی" دیگر كودتاه و انقلاب مخملی و


دیكتاتوربازی و حكومت با كشتار و خونریزی های اساسی و مستمرجواب نمی دهد پس باید حكومتهای وابسته و مهره های بدنام و سوخته را با بكارگیری" رسانه " و تحریك احساسات مردم و "مدیریت اوضاع " از هزاران كیلومتر ان طرف ترچنان اجرا و بكار گرفت كه همه راضی باشند و احساس "تغییر" كنند(بدون انكه تغییر اساسی صورت گرفته باشد)!. بهر حال مصر و تونس و دیگر كشورهای عربی بنظر می رسد در روزها و ماهها و سالهای اینده ابستن حوادثی هستند (كه چه بصورت برنامه ریزی شده و چه غیر ان ) تاحدی ! تحولات كم سابقه ای در انجا اتفاق خواهد افتاد كه این تحولات و تغییرات هرچه كه باشند امیدوارم كار بدون كشتار و خونریزی و در جهت احقاق حقوق و منافع اساسی مردم این كشورهها صورت پذیرد.

-----------

بنظر نمی رسد در قرن 21 (با توجه به شرایط حاكم بر این قرن) دیگر جهان شاهد انقلابی اصیل و بنیادی و موثری چون انقلاب بهمن 57 مردم ایران اسلامی باشد. در این باره در اینده بیشتر بحث خواهم كرد.

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

پنجشنبه 21 بهمن 1389
در راهپیمایی 22 بهمن 89 شرکت کنیم

نویسنده: سعید شجاعی سعدی

شرکت در راهپیمایی 22 بهمن 89 نه تنها یک وظیفه دینی و ملی که ادای احترام و دین به همه شهدایی است که در دوران انقلاب و بخصوص در 22 بهمن 57 برای سربلندی و پیشرفت و رفاه و ازادی و معنویت و برقراری نظامی مردمی و اسلامی مظلومانه و بی رحمانه به شهادت رسیدند. در این راهپیمایی شرکت کنیم و دین خود را ادا کنیم .

----------------------

یاد ان روزهای پر مهر و مودت و دوستی و همبستگی و همیاری و فداکاری و عشق و امید و خلوص و ادب و تقوا و بی ریایی و بی دغلبازی و صداقت و وحدت افرین و بی رنگ و زیبا و غرور و سرور افرین بخیر باد!. نسل من و نسل بزرگتر از نسل من (در ان دوران حدود 16 سال داشتم )شاید این موهبت الهی و این فرصت تاریخی را یافت که با تجربه ان دوران شاهدی باشد از ان همه رشادت و ایثار خالصانه تا با الگو برداری از انها در سازندگی ایران و رفاه مادی و معنوی ایرانی از جان مایه بگذاریم و ریالی حق مردم و بیت المال و رانتخواری نکنیم ! عدالت را پیشه خود سازیم و "قدرت" و" شهوت" و "شهرت" و "ثروت " پرستی نکنیم و خادم باشیم و نوکر مرد ! بماندچه بسیاری که ان دوران را تجربه نکردند و یا اصلا نبودند و هم اکنون همه ان نباید ها را کردند و هنوز هم می کنند و نه از خدا شرم دارند و نه از مردم خجالت ! همه هستی را در کسب دیوانه وار قدرت و شهوت و شهرت و ثروت می بینند و بس! خدا همه ما را به درک حقیقت هستی هدایت کند تا فرصت داریم و این چند لحظه عمرمان برقرار است جبران مافات نماییم . انشالله .

--------------------

خدایشان بیامرزد همه ان شهدایی را که نه تنها تاریخ ایران که تا حدی تاریخ و سرنوشت بشریت را تحت تاثیر خود قرار دادند و دوران جدیدی را بنیان گذاشتند که عقبه حرکت عظیم و اسمانی انها هم اکنون در مصر و تونس و دیگر کشورهای منطقه زلزله سیاسی و اجتماعی و بین المللی ایجاد نموده است . روحشان شاد و بهشت جایگاه ایشان باد.

سعید شجاعی سعدی

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
(0) نظرات

دوشنبه 11 بهمن 1389
طنز شعرگونه سیاسی داغ بخوان فکر کن!

نویسنده: سعید شجاعی سعدی


"بنام خداوند بخشنده مهربان"
پیشگفتار-
دهه فجر انقلاب اسلامی و 22 بهمن سالگرد پیروزی بزرگترین و بنیادی ترین و اثر گذار ترین انقلاب مردمی قرن بیستم میلادی و قرن چهاردهم هجری شمسی بر همگان مبارک و میمون باد . انشالله قیام و انقلابات مردمی در تونس و مصر و بقیه کشورهای عربی و غیر عربی منطقه نیز به پیروزی (بدون کشتار و خونریزی ) مردم ان کشورها بیانجامد.و انها نیز بمانند ایران به پیشرفتهای علمی و صنعتی و اجتماعی و اقتصادی (که حق طبیعی همه ملل جهان است) نایل ایند ( هرچند هنوز هم مسایل و مشکلات حل نشده هم فراوان است که انشالله با همت همه مردم سرفراز و پرتوان و مسئولین دلسوز و مردمدار در اینده همه این مشکلات حل و فصل خواهند گردید).
---------
مقدمه طنز شعر گونه-
------------
چه در روستا و چه در شهر و چه در خارج از ایران و چه داخل زندگی کنید . بدون تردید می شناسید چه بسیار یا اندک کسانی را که به نان شب محتاج بودند و اما به تنهایی و یا با عضو شدن در باندهای اقتصادی و یا سیاسی و در نهایت بی رحمی و گستاخی حق همه را پایمال کردند و خود و اطرافیان خود را یک شبه به اوج ثروت و قدرت رسانند. وضعیتی که در حالت طبیعی شاید با هزاران سال عمر اضافی هم موفق به رسیدن به ان نمی شدند. این گروه نه از هوش و استعداد خاصی برخوردارند و نه از سواد و توانمندی قابل توجه ای بهره مندند! حتی در مواردی انها از سطح عمومی توان و سواد و هوش متوسط جامعه هم کمتر دارند! اما متاسفانه انها با توسل به "حرافی و خالی بندی" و "ریا" و" تزویر" و" بیرحمی" و "بی وجدانی" و "رانت" و صد البته "باند بازی " تمامی یا بیشتر حق و حقوق قانونی همه یا اکثریتی را بالا می کشند. افراد مدیر و مدبر و دلسوز و دست و فکر پاک را خانه نشین و گوشه نشین می کنند و خود ناجوانمردانه و در نهایت بی صلاحیتی همه جانبه جایشان می نشینند و جامعه و نظام ان را با ندانم کاری هایشان به دردسر و زحمت می اندازند ! بگذریم ! طنز شعر گونه زیر زبان حال انها است که گرچه پول و قدرت دارند اما در مانده و نگران از اینده و اخرت خودند!قرص می خورند و به همه مخدرها و داروهای موجود پناه می برند تا بلکه به ارامش و اسایش برسند اما دریغ از لحظه ای ارامش و اسایش!. من امیدوارم اگر کسانی از گروه فوق در داخل و یا خارج از کشور هم اکنون این مطلب را می خواند کمی به انچه که کرده است بیندیشد و تا فرصت است جبران مئافات نماید که" عمر"و "دنیا" و" ثروت" و "قدرت "سخت بی بنیاد است .می خندی ! باور نداری ! تقصیری نداری ! درک چنین مطالبی هوش و ذهن و معرفتی خالق و " هستی شناس"می خواهد که خارج درک و دید نوک "بینی بین "حضرتعالی است. فقط دوست می گوید گفتم! و دشمن می گوید می خواستم بگم...! از ما گفتن و از شما نشنیدن !که چه خوب گفت "نرود میخ اهنین بر سنگ" ! یا حق.
=============
سعید شجاعی سعدی - دوشنبه 11 بهمن 89
=============

پول دارم یه عالمه.....سواد دارم یه قابلمه

--------
پول بجونم بسته.....دروغ بخونم بسته
--------
زورم همه را برده .....پولم همه را خورده
--------
دغل کار امروزمه....ریا کار هرروزمه
--------
همین که ما خوش باشیم.....سیر و شکم پر باشیم
--------
عین ثواب کرده اید.....دین ادا کرد ه اید
--------
بکار کسی کار ندارم.....از بی کسی عار ندارم
--------
کاری ندارم به بسی.....که پول داره یا بی کسی
--------
حق همه را خوردم .....مال همه را بردم
--------
کارم هیچ جایی گیر نیست.....دلم هیچ جایی سیرنیست
--------
به "هیچی" اعتقاد دارم.....به"حرف "همه را می برم
--------
پول سرم را خورده.....ته ابروم را برده
--------
چونکه پولم حرام بود.....زه بیت مال و خون بود
--------

چونکه اموال کثیف بود.....حق یتیم - دوتیم بود
---------
هر چه نیت بکردم..... توبه کنم نکردم
--------
شیطان مرا یاری داد.....توبه دیگه نکردم
--------
حالا دیگه تنها شدم .....غریب بی همراه شدم
--------
دلم خیلی گرفته.....سرم هم درد گرفته
--------
هرچه خوشی نمودم .....زهر شد و نخوردم
--------
به مرگ خود راضی ام.....به حکم خود قاضی ام
--------
هر چند به اسم زنده ام.....ولی بحق مرده ام
--------
خدا مرا زجر داد .....لعن شدم نمردم
--------
خدا مرا بازی داد .....که باشم و بگندم

No comments: